Zapowiada się wielki tłok na łódzkim niebie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 22-07-2010
  • drukuj
Port Lotniczy im. Władysława Reymonta przejmie we wrześniowe weekendy samoloty z Okęcia. Jednego dania będzie nawet 40 startów i lądowań.

Przez trzy weekendy września na Okęciu będą remontowane pasy startowe. Większość samolotów przeniesie się do Łodzi. Do władz portu zgłosił się już Wizzair oraz kilka linii czarterowych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Im bliżej września, tym więcej linii będzie się zgłaszać, ale lotnisko jest blisko końca swoich możliwości. Będzie pracować całą dobę, a wolne godziny, które jeszcze nie zostały zarezerwowane przez przewoźników to 3-4 rano.

Wizzair na wrześniowe weekendy przeniesie do Łodzi cztery samoloty, które mają bazę w Warszawie. Przylecą w piątek, wysadzą pasażerów, przenocują, a potem przez sobotę i niedzielę będą latać do różnych portów (m.in. do Palermo, Bolonii, Barcelony, Brukseli, na Wyspy Kanaryjskie) i wracać do Łodzi po kolejne grupy. W niedzielę wieczorem odlecą do swojej stałej bazy w Warszawie, by w kolejny piątek przenieść się znów do Łodzi. W łódzkim porcie będą też dokonywane drobne przeglądy techniczne maszyn.

Zmieni się organizacja odprawy pasażerów. Przed budynkiem zostanie zamknięta zatoczka i nie będzie można podjechać przed terminal samochodem, bo już tam będą się ustawiać kolejki pasażerów do samolotów. O pomoc w kierowaniu ruchem samochodów lotnisko poprosi policję i straż miejską – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE