PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapowiadają się kuszące dni województwa

  • KB/ UMWŚ    25 sierpnia 2010 - 20:05
Zapowiadają się kuszące dni województwa

Województwo śląskie przygotowuje się do obchodów swojego święta. Organizatorzy chcą przyciągnąć publiczność atrakcyjnym programem. W roli głównej kusicielki wystąpi holenderska mistrzyni saksofonu, Candy Dulfer.
Ustanowione przez sejmik województwa w styczniu ubiegłego roku Dni Województwa Śląskiego to impreza adresowana do mieszkańców tego regionu, by ci chętnie spędzali wolny czas właśnie tutaj, niedaleko miejsca zamieszkania.

- Jednym z głównych założeń Dni jest idea spotkania ludzi, którzy o województwie myślą w kategoriach jedności i spójności wspólnoty lokalnej. Chcemy wypromować to, co mamy najpiękniejsze, jednak przede wszystkim stawiamy na ludzi - zdolnych artystów, utalentowanych muzyków, sprawnych organizatorów, przedsiębiorczych członków stowarzyszeń, aktywną młodzież - czyli tych wszystkich, dzięki którym województwo śląskie stale się rozwija, pięknieje i zyskuje na atrakcyjności. Chcemy, by nasze województwo było bogate i różnorodne pod względem kulturalnym. W tej idei wspierają nas znakomite osobistości świata kultury, polityki i sportu, które zaprosiliśmy do patronatu honorowego - mówi marszałek Bogusław Śmigielski.

Zgodnie z założeniami, święto ma być wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się co roku, skorelowanym z dniem 9 maja - Dniem Unii Europejskiej. W roku ubiegłym dni wypełniła muzyka, występy artystyczne, turnieje i zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji. Tegoroczne Dni Województwa Śląskiego, w związku z kwietniową tragedią, która boleśnie dotknęła nasz region, odbywać się będą w terminie od 28 sierpnia do 5 września. Toteż koniec wakacji mieszkańcy województwa zapamiętają jako dni niepowtarzalnej zabawy oraz ciekawych spotkań. W organizację Dni włączyły się samorządy oraz organizacje kulturalne. Główne obchody odbędą się m.in. w Katowicach, Częstochowie, Chorzowie oraz Wiśle.

Gmach Sejmu Śląskiego będzie gościł przedstawicieli organizacji społecznych podczas Forum Organizacji Pozarządowych. Na katowickim lotnisku Muchowiec odbędzie się Piknik Lotniczy. W centrum miasta zobaczyć będzie można finalistów programu „RockStar". W Częstochowie odbędzie się kabareton, zaś w Wiśle poznamy siłę śląskiego bluesa. W Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie posłuchamy koncertu filharmoników, a Stadion Śląski zaprosi na Dzień Otwarty. Dni Województwa zwieńczy koncert finałowy holenderskiej mistrzyni saksofonu Candy Dulfer. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury w Katowicach 5 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.