PARTNER PORTALU
 • BGK

Zarejestrują wiarę w Potwora Spagetti?

 • PAP    11 stycznia 2013 - 06:44

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpatruje wniosek polskich pastafarian - osób deklarujących wiarę w Latającego Potwora Spaghetti - o rejestrację swojego Kościoła jako związku wyznaniowego - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
Jak ustaliła "GPC", wniosek jest rozpatrywany na podstawie ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. "Do MAiC nie wpłynęły inne podobne wnioski" - mówi rzecznik resortu Artur Koziołek.

"Codzienna" dowiedziała się, że MAiC powołało biegłych, którzy mają pomóc w ocenie wniosku. Decyzja ma zapaść pod koniec stycznia.

"Tak jak z komuną walczyła Pomarańczowa Alternatywa, tak z przeogromnymi wpływami kleru walczą pastafarianie" - mówi poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński, jeden z administratorów strony pastafarian. Wniosek złożony do MAiC uważa za dobry. "Przecież panuje pluralizm" - stwierdza.

Z kolei poseł PiS Andrzej Jaworski ocenia, że to już kolejny w ostatnim czasie antykatolicki wybryk. Jak przypomina, RP domaga się np. usunięcia Biblii z listy lektur szkolnych. "Będziemy monitorowali te wypadki, bo jest ich stanowczo za dużo" - zapowiada polityk PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Mila, 2013-01-14 23:13:30

  Zgadzam się z Tobą Osa - o poziomie (nie tylko wykształcenia) despera świadczy ponadto jego/jej (?) posługiwanie się rodzimym językiem. Osobiście go/jej (?) nie żałuję - tacy ludzie najczęściej nie są świadomi własnych ułomności i żyją w przeświadczeniu, że zawsze mają rację. Mają swój wyimaginowany... świat, w którym pełnią funkcję wyroczni. Nie jest im źle w ich własnych pokręconych wyobrażeniach...  rozwiń
 • Osa, 2013-01-14 08:34:48

  Słuchaj desper, to tylko świadczy o poziomie Twojego wykształcenia; nie masz się czym chwalić.
 • desper, 2013-01-11 11:43:54

  Nie wiedziałąm, że w spisie lektur szkolnych jest biblia. To jest skandal. Może najpierw przepytać klechy ze znajomości biblii, zanim zaczniemy wymagać tego od dzieci!