PARTNER PORTALU
  • BGK

Zastępca sekretarza generalnego NATO w Bemowie Piskim

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 15:14
Zastępca sekretarza generalnego NATO w Bemowie Piskim
Rose Gottemoeler złoży wizytę w Ośrodku Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz.

Zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller odwiedzi w piątek żołnierzy batalionowej grupy bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Piskim – poinformowało w środę Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Gottemoeler złoży wizytę w Ośrodku Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, będą jej towarzyszyć wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki i wiceszef MON Tomasz Szatkowski.

Ośrodek w Bemowie Piskim jest miejscem ćwiczeń wojsk zmechanizowanych, pancernych, inżynieryjnych, wojsk rakietowych i artylerii oraz obrony przeciwlotniczej, do których dyspozycji oddaje poligon o długości 20 km i szerokości 15 km.

Od roku w Bemowie stacjonują też żołnierze wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO pod amerykańskim dowództwem. W skład grupy wchodzą także pododdziały z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Decyzję o wysłaniu do Polski i państw bałtyckich czterech wielonarodowych batalionowych grup bojowych potwierdził szczyt NATO w Warszawie w lipcu 2016 r. w Celem inicjatywy określonej jako wysunięta wzmocniona obecność (eFP) było wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu. Polska wydzieliła siły do batalionów stacjonujących w Rumunii i na Łotwie.

Oprócz sił przerzuconych w ramach eFP w regionie, w tym w Polsce, stacjonują także wojska amerykańskie, przysłane w ramach operacji Atlantic Resolve.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.