PARTNER PORTALU
  • BGK

Zawalenie się kamienicy w Lublinie: Ewakuacja z lokali na parterze

  • aw/PAP    24 maja 2017 - 15:47

Strażacy ewakuowali pracowników lokali użytkowych znajdujących się na parterze kamienicy przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie, której część się zawaliła - poinformował rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP asp. Tomasz Stachyra.
W jednym ze zniszczonych mieszkań znajdowała się jedna osoba. "Ma przysypane nogi, jest przytomna, udzielono jej pomocy medycznej. Trwają obecnie prace, aby ją bezpiecznie ewakuować" - poinformował rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP asp. Tomasz Stachyra.

Dodał, że strażacy obecnie przeszukują kamienicę, sprawdzają czy nie ma w niej innych osób poszkodowanych. Na miejscu pracuje ok. 40 strażaków.

W kamienicy czterokondygnacyjnej, zawaliły się do środka budynku stropy trzech kondygnacji, łącznie z dachem. Według nieoficjalnych informacji część mieszkań nie była zamieszkała.

"Ściany zewnętrzne budynku są popękane na wysokości stropu kamienicy. Przez okna widać, że są zagruzowane pomieszczenia począwszy od dachu przez trzy kondygnacje. Na samym dole są lokale użytkowe i usługowe, z których strażacy ewakuowali pracowników" - dodał Stachyra.

Bezpośrednie przyczyny zawalenia części budynku nie są na razie znane. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.