PARTNER PORTALU
  • BGK

Zawirowanie z dukatami

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    29 maja 2010 - 08:59
Zawirowanie z dukatami

Produkcja dukatów warszawskich z wizerunkiem ks. Jerzego Popiełuszki i herbem miasta może się opóźnić, bo mennica nie ma prawa wybić monet bez zgody ratusza na wykorzystanie symbolu syrenki.
Mennica Polska wspólnie z episkopatem Polski planowała na 6 czerwca emisję okolicznościowych lokalnych warszawskich monet o nominale 7 i 70 dukatów. W dniu beatyfikacji kapelana Solidarności numizmaty miały się znaleźć w sprzedaży w wybranych sklepach – informuje „Życie Warszawy”.
 
Tymczasem każdorazowe wykorzystanie symboli miasta do jakichkolwiek przedsięwzięć wymaga opinii radnych, a formalnie zgodę wydaje prezydent Warszawy. W radzie zajmuje się tym podkomisja nazewnictwa ulic. Zaplanowała posiedzenie w tej sprawie dopiero na 7 czerwca.

Mennica dopuszcza przesunięcie terminu albo wycofanie się z przedsięwzięcia. Poprosiła też prezydent Warszawy o objęcie patronatem miejskiego dukata. Decyzja ma zapaść 31 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • LL, 2010-05-29 14:35:40

    Mennica dopuszcza przesunięcie terminu albo wycofanie się z przedsięwzięcia. Poprosiła też prezydent Warszawy o objęcie patronatem miejskiego dukata. Decyzja ma zapaść 31 czerwca. BRAWO BRAWO BRAWO DLA AUTORA TEGO ARTYKUŁU. OD KIEDY ŻYJĘ NIE SPOTKAŁEM SIĘ Z DATĄ 31 CZERWCA. TEN ROK NAPRAWDĘ JEST ...JAKIŚ WYJĄTKOWY  rozwiń