Zbiórka książek dla kresowiaków

Starostwo powiatowe w Olsztynie przyłączyło się do akcji „Książka dla kresowiaków”, dzięki której Polacy mieszkający na Litwie, Białorusi i Ukrainie będą mogli uzyskać dostęp do najnowszych pozycji literatury polskiej.
Zbiórka książek dla kresowiaków
Darczyńcy mogą przynosić książki do starostwa do końca sierpnia.

„Polacy mieszkający na Kresach Wschodnich mają bardzo ograniczony, a często utrudniony dostęp do książek w języku polskim. Dlatego prosimy o przyłączanie się do akcji i pomoc naszym rodakom na Wschodzie”– powiedział Michał Wypij ze Stowarzyszenia „Klub Wspólna Europa”.

Książki beletrystyczne, literaturę popularno-naukową, a także podręczniki szkolne można przynosić do biura obsługi interesantów na parterze olsztyńskiego starostwa. To nie pierwsza akcja zbiórki książek prowadzona przez starostwo w Olsztynie. Mieszkańcy olsztyńskiego powiatu brali już udział w zbiórce książek, która miała uzupełnić księgozbiór spalonej biblioteki w Kobułtach. Zebrano na jej rzecz 2,5 tysiąca woluminów.

Przekazywano także książki do wiejskich bibliotek w Warkałach, Świątkach czy Brąswałdzie.„Ponieważ te zbiórki zakończyły się sukcesem, liczymy, że mieszkańcy Olsztyna i powiatu także wspomogą Polaków z Kresów Wschodnich” – powiedziała Izabela Zawadzka z olsztyńskiego starostwa.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jako człowiek w bardzo podeszłym wieku posiadam znaczna kolekcje ksiazek, ktore bardzo chetnie przekazałbym swoim rodakom. Uwazam iz do tej akcji winni przylaczyc sie moi Samorzadowcy z Zielonej Gory - a ja bardzo chetnie dostarczylbym swoje ksiazki. Lwowiak - Leo

Leopold - Lwowiak, 2012-08-03 11:06:21 odpowiedz

powinni to uznać za swój obowiązek, radni od czego są - wiele osób przekazałoby książki z całej Polski - przetransportować koleją do Olsztyna, przecież to nie problem - bardzo pożyteczna akcja, wszyscy powinni się włączyć i zorganizować taką zbiórkę na swoim terenie

czytelnik, 2012-07-30 10:18:04 odpowiedz

Mogę oddać trochę książek ze swojego księgozbioru, ale... do Olsztyna nie pojadę i paczek nie mam jak robić. Czy samorządowcy z innych miast nie mogliby włączyć się do tej akcji i przyjmować książki dla Olsztyna?

warszawiak, 2012-07-30 09:58:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE