PARTNER PORTALU
 • BGK

Zbiórka książek dla kresowiaków

 • PAP    29 lipca 2012 - 07:21
Zbiórka książek dla kresowiaków

Starostwo powiatowe w Olsztynie przyłączyło się do akcji „Książka dla kresowiaków”, dzięki której Polacy mieszkający na Litwie, Białorusi i Ukrainie będą mogli uzyskać dostęp do najnowszych pozycji literatury polskiej.
Darczyńcy mogą przynosić książki do starostwa do końca sierpnia.

„Polacy mieszkający na Kresach Wschodnich mają bardzo ograniczony, a często utrudniony dostęp do książek w języku polskim. Dlatego prosimy o przyłączanie się do akcji i pomoc naszym rodakom na Wschodzie”– powiedział Michał Wypij ze Stowarzyszenia „Klub Wspólna Europa”.

Książki beletrystyczne, literaturę popularno-naukową, a także podręczniki szkolne można przynosić do biura obsługi interesantów na parterze olsztyńskiego starostwa. To nie pierwsza akcja zbiórki książek prowadzona przez starostwo w Olsztynie. Mieszkańcy olsztyńskiego powiatu brali już udział w zbiórce książek, która miała uzupełnić księgozbiór spalonej biblioteki w Kobułtach. Zebrano na jej rzecz 2,5 tysiąca woluminów.

Przekazywano także książki do wiejskich bibliotek w Warkałach, Świątkach czy Brąswałdzie.„Ponieważ te zbiórki zakończyły się sukcesem, liczymy, że mieszkańcy Olsztyna i powiatu także wspomogą Polaków z Kresów Wschodnich” – powiedziała Izabela Zawadzka z olsztyńskiego starostwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Leopold - Lwowiak, 2012-08-03 11:06:21

  Jako człowiek w bardzo podeszłym wieku posiadam znaczna kolekcje ksiazek, ktore bardzo chetnie przekazałbym swoim rodakom. Uwazam iz do tej akcji winni przylaczyc sie moi Samorzadowcy z Zielonej Gory - a ja bardzo chetnie dostarczylbym swoje ksiazki. Lwowiak - Leo
 • czytelnik, 2012-07-30 10:18:04

  powinni to uznać za swój obowiązek, radni od czego są - wiele osób przekazałoby książki z całej Polski - przetransportować koleją do Olsztyna, przecież to nie problem - bardzo pożyteczna akcja, wszyscy powinni się włączyć i zorganizować taką zbiórkę na swoim terenie
 • warszawiak, 2012-07-30 09:58:59

  Mogę oddać trochę książek ze swojego księgozbioru, ale... do Olsztyna nie pojadę i paczek nie mam jak robić. Czy samorządowcy z innych miast nie mogliby włączyć się do tej akcji i przyjmować książki dla Olsztyna?