PARTNER PORTALU
 • BGK

Zbudują pływalnię, żeby umilić życie Amerykanom

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    24 maja 2010 - 07:18

Nie Mikołajki, ale Morąg ma być najbardziej znaną miejscowością na Mazurach.
Taką przynajmniej nadzieję ma burmistrz 15-tysięcznego miasta Tadeusz Sobierajski. Wszystko za sprawą 120 amerykańskich żołnierzy, którzy od tego weekendu stacjonują tam z baterią obrony przeciwlotniczej patriot – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Baterii nikt nieuprawniony nie zobaczy, ale miejscowe władze zacierają ręce, że teraz na pewno turyści zechcą obejrzeć miasto, które wybrali Amerykanie. Do 2012 r. Amerykanie będą pojawiali się w Morągu co kwartał na 30 dni. Potem pozostaną w Polsce na stałe.

Czy w Morągu? Władze miasta chcą ich zatrzymać za wszelką cenę. Aby umilić im pobyt, wystąpiły też do MON z prośbą o dofinansowanie budowy krytej pływalni. Miałaby służyć zarówno Amerykanom, jak i miejscowej ludności – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Eterno Vagabundo, 2010-05-25 10:26:31

  Oj będzie się będzie u nas prządło cienko, Gdy deptać będziemy z bagienka, w bagienko. Dopiero co Rosjan mieliśmy za Panów, I teraz też mamy, lecz Amerykanów. Jak jeden nic nie dał, tak drugi nic nie da, Nam przy nich ostanie harówa i bieda. Owszem, mogą być z nich krociowe korzyści..., Ale niech odwiedzą nas jako turyści.  rozwiń
 • Artiko, 2010-05-24 17:22:26

  Bismarck powiedział ; Po co z Polską walczyć dać im tylko władzę , a sami się wykonczą. Święte słowa. nie trzeba rozbioru , bo my jak dziwka sami się sprzedamy.
 • justin231, 2010-05-24 15:03:16

  Burmistrz ma niewątpliwie rację, by ułatwić życie żołnierzom amerykańskim, dlaczego nie , przecież to też ludzie. Każdy "rozgłos" jest dobry, by uświadomić NAM ekspanję amerykańską na świecie i robić przy tym BIZNES w stylu amerykańskim. Musimy nauczyć się patrzeć na sprawy PANORAM...ICZNIE , a nie zaściankowo. Nikt by nie wiedział, że amerykanie faktycznie okupują POLSKĘ. Warto to zobaczyć na własne oczy i zostawić trochę pieniędzy w okupowanej gminie.  rozwiń