PARTNER PORTALU
  • BGK

Żeby szybciej pospieszyć na ratunek

  • JL    13 lipca 2010 - 08:53
Żeby szybciej pospieszyć na ratunek

W Warszawie powstanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli miejsce, w którym będą odbierane zgłoszenia z numerów alarmowych, w tym z telefonu 112.
Porozumienie w tej sprawie podpisali 12 lipca w przyszłej siedzibie centrum wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W uroczystości uczestniczył Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Centrum będzie utworzone w budynku dawnego Zespołu Szkół Budowlanych nr 2 na Woli. Zostaną zastosowane zaawansowane rozwiązania informatyczne, które umożliwią przyjmowanie zgłoszeń i natychmiastowe powiadamianie o wypadku odpowiednich służb ratowniczych i porządkowych oraz skrócenie ich czasu reakcji.

Jak powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, centrum ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 r. Początkowo będzie obejmować zasięgiem miasto stołeczne Warszawa, a docelowo również dziewięć sąsiednich powiatów: nowodworski, legionowski, wołomiński, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, grodziski i warszawski zachodni.

Centrum ma działać w ramach tworzonego Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania Miasta Stołecznego Warszawy. Będzie ważnym elementem nowoczesnego systemu bezpieczeństwa stolicy, szczególnie w kontekście przygotowań do euro 2012.

CPR w Warszawie dostało 1,3 mln zł z rezerwy celowej MSWiA. Są to pieniądze na 2010 r. Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie organizacja centrum i zakup urządzeń infrastruktury sieciowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.