PARTNER PORTALU
  • BGK
2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Zero tolerancji dla osób zakłócających porządek na imprezach masowych

  • RadomNews.pl    26 marca 2015 - 11:34
Zero tolerancji dla osób zakłócających porządek na imprezach masowych
Omówiono stan bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprez sportowych (fot. radomnews.pl)

- Bardzo skrupulatnie będziemy podchodzić do kwestii bezpieczeństwa na stadionach i o zasadzie "zero tolerancji" dla osób, które zakłócają ład i porządek publiczny - poinformowała Komenda Miejska Policji w Radomiu.
Komenda Miejska Policji w Radomiu kolejny raz zorganizowała spotkanie dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych organizowanych na terenie miasta i powiatu radomskiego.

W związku z rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu rozrywek piłkarskich Komenda Miejska Policji w Radomiu zorganizowała spotkanie dotyczące imprez masowych na terenie miasta i powiatu radomskiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprez sportowych w 2014 roku. Przypomniano także akty prawne regulujące zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprez masowych. Omówiono m.in. rekomendacje Wojewody dla organizatorów imprez, organów wydających zezwolenia na przeprowadzenie imprez masowych, dla policji, straży pożarnej i służb porządkowych. Zaznaczono jak ważna jest ścisła współpraca między wszystkimi podmiotami.

Policjanci przypomnieli, że bardzo skrupulatnie będą podchodzić do kwestii bezpieczeństwa na stadionach i o zasadzie „zero tolerancji” dla osób, które zakłócają ład i porządek publiczny.

W spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu podczas meczów piłkarskich uczestniczył nadkom. Witold Krawczyk I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji odpowiedzialny za pion prewencji oraz asp.sztab. Jacek Małysa Naczelnik Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji. Wśród uczestników byli także przedstawiciele klubów sportowych i urzędów gmin, na terenie których imprezy sportowe się odbywają, m.in. Kamil Witkowski i Sławomir Pietrzyk z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Artur Piechowicz Prezes Broni Radom, Bernarda Cieślik i Elżbieta Jankowska z Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Wiesław Kowalik ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.

- Spotkanie to inicjatywa pozwalająca na wymianę doświadczeń i wypracowanie ujednoliconych form działania w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych, pomiędzy Policją, organizatorami rozgrywek, a także przedstawicielami klubów sportowych - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.