PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona agroturystyka do nagrody

  • PAP    11 marca 2012 - 13:53
Zielona agroturystyka do nagrody

Do 30 marca właściciele mogą zgłaszać swoje gospodarstwa agroturystyczne z Warmii i Mazur do konkursu "Zielone Lato". Konkurs ma wypromować najładniejsze i świadczące najlepsze usługi turystyczne obiekty wiejskie.
Pula nagród dla zwycięzców w konkursie wynosi 15 tys. zł. Nagrody ufundowała i konkurs sfinansowała Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.

Chętni do udziału w konkursie właściciele gospodarstw agroturystycznych muszą podać w zgłoszeniu m.in. informacje dotyczące bazy noclegowej i części rekreacyjnej gospodarstwa oraz program pobytu oferowany gościom. Należy także określić charakter prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także podać kategoryzację obiektu.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do warmińsko-mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie i Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W kwietniu komisja konkursowa będzie odwiedzać i oceniać zgłoszone gospodarstwa. Przy ocenie członkowie komisji będą brać pod uwagę jakość świadczonych usług turystycznych, możliwości korzystania przez turystów z lokalnych produktów żywnościowych. Oceniany będzie także ekologiczny charakter gospodarstwa oraz to, czy właściciele gospodarstwa działają w stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi czy gminy.

W ubiegłym roku w kategorii gospodarstwa agroturystycznego konkurs "Zielone Lato" wygrało gospodarstwo "Bobrowa Chata" z miejscowości Dół koło Iławy, a w kategorii najlepszy obiekt turystyki wiejskiej zwyciężyło gospodarstwo "Na Wzgórzu" w Starych Juchach koło Ełku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.