PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra jest bezpieczna

  • GK/um.zielona-gora.pl    5 października 2011 - 13:34

– Dla mieszkańców najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. I my staramy się o to zadbać – mówił prezydent Janusz Kubicki, po dzisiejszym spotkaniu sztabu kryzysowego.
Kolejne posiedzenie sztabu trwało około godziny. Poświęcone było ocenie sytuacji i potencjalnych zagrożeniach na przyszłość. Najtrudniejszym momentem będzie jutrzejszy pogrzeb kibica, który zginął pod kołami policyjnego samochodu.

Czytaj też: W Zielonej Górze przybywa zniczy

– Apeluję do wszystkich mieszkańców o zachowanie powagi i spokoju – mówi prezydent Kubicki (zabierz głos/oceń prezydenta). – Jesteśmy w kontakcie z rodziną. Ona nie życzy sobie jakiś manifestacji czy wieców. Uszanujmy to. Osobno chciałbym zwrócić się do rodziców młodych zielonogórzan: przypilnujcie w czwartek swoje dzieci. Żeby nie znalazły się w nieodpowiednim miejscu. O to samo proszę nauczycieli.

Według prezydenta w mieście jest teraz bezpiecznie, ale w takiej sytuacji lepiej chuchać na zimne. Chodzi o to, by młodzież nie kręciła się niepotrzebnie wśród uczestników pogrzebu.

– W Zielonej Górze jest teraz bardzo bezpiecznie. Po zamieszkach nie dochodziło już do żadnych incydentów a liczba zwykłych przestępstw spadła – tłumaczy z-ca komendanta miejskiej policji Piotr Puchała. – To również wynik zwiększonych sił policyjnych.

Jednak policja i prokuratorzy nie tylko zajmują się porządkiem, ale również intensywnie pracują nad wyjaśnieniem przebiegu wypadku oraz zlokalizowaniu uczestników zajść, którzy niszczyli mienie i atakowali interweniujących funkcjonariuszy. – Cztery osoby zostały aresztowane. Mamy rozpoznanych kolejnych kilkunastu czynnych uczestników zajść. Wkrótce zostaną aresztowani – dodaje P. Puchała.

– To był tragiczny w skutkach wypadek. Nie ma jednak wytłumaczenia dla osób bijących policjantów czy niszczących samochody. Na takie zachowania nie ma zgody. Tu prawo powinno być surowe – komentuje prezydent Kubicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.