PARTNER PORTALU
  • BGK

Ziemia Wałbrzyska w kadrze

  • AT    2 lipca 2012 - 18:42
Ziemia Wałbrzyska w kadrze

Powiat Wałbrzyski przystąpił do Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej, aby wraz z innymi członkami stowarzyszenia promować walory turystyczne regionu. Jednym z pierwszych owoców współpracy jest film promujący Ziemię Wałbrzyską.
Lokalne Organizacje Turystyczne skupiają wokół siebie jednostki samorządu terytorialnego oraz firmy i osoby z lokalnej branży turystycznej. Ich zadaniem jest najogólniej mówiąc zachęcenie jak największej liczby turystów do skorzystania z walorów turystycznych regionu.

- Na dzień dzisiejszy w Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej jest ponad 20 podmiotów. Mamy wiele ciekawych pomysłów związanych z promocją. Między innymi rozpoczęliśmy od nagrania filmu, który promuje walory Ziemi Wałbrzyskiej. Jest to początek, taka „zajawka”, która pomoże nam ruszyć w temacie promocji - mówił Zbigniew Wojcieszak, dyrektor CKiT w Walimiu, przewodniczący LOT Ziemi Wałbrzyskiej.

- Dla nas najważniejszą sprawą było pokazanie gospodarstw agroturystycznych i zachęcenie wszystkich, którzy obejrzą ten film do uczestnictwa w poznawaniu Ziemi Wałbrzyskiej - mówił Andrzej Lipiński, członek zarządu powiatu wałbrzyskiego.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, które jest członkiem lokalnej Organizacji Turystycznej, a którego region został w filmie ukazany bardzo dobrze oceniło produkcję.

- Podoba mi się to, że film jest zrobiony w tempie i ukazuje różne walory nie tylko piękne zabytki i widoki. Widzimy przede wszystkim to, co już istnieje na tym terenie, i że można z tego korzystać - mówił Andrzej Lipiński.

<!-- pagebreak //-->

O tym, że nasz region jest wyjątkowo atrakcyjny turystycznie wiedzą przede wszystkim turyści przyjeżdżający z daleka. Nowopowstały film ma jednak trafić również do mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej i zachęcić również ich do korzystania z oferty turystycznej.

- Wielu turystów którzy odwiedzają nasze tereny powtarza znane przysłowie "cudze chwalicie - swego nie znacie". Mamy tu przepiękne krajobrazy, zamki, sztolnie, które stanowią o wartości turystycznej tego terenu - mówił Zbigniew Wojcieszak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.