PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimą Augustów stawia na narty

  • pap    15 grudnia 2013 - 14:36
Zimą Augustów stawia na narty

Władze Augustowa chcą, by miasto było atrakcyjne dla turystów także zimą. Nową atrakcją mają być ścieżki do nart biegowych, które zostaną przygotowane na ferie zimowe. Trasa ma prowadzić m.in. wzdłuż rzeki Netta, przez Kanał Augustowski i jezioro Necko.
Urząd Miejski w Augustowie realizuje projekt "Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego na terenie miasta Augustów". Zmodernizowany został park przy pomniku budowniczych Kanału Augustowskiego. Wybudowano też ok. 1,5 km tras pieszo-rowerowo-narciarskich, które łączą się z już powstałymi ścieżkami; w sumie dostępnych jest 10 km trasy. Wartość projektu to ponad 13,1 mln zł, z czego 9,8 mln zł to unijne dofinansowanie.

Jak powiedział PAP kierownik wydziału strategii, rozwoju i promocji w Urzędzie Miejskim w Augustowie Marcin Choroszewski, w ferie miasto chce udostępnić ok. 5-km ścieżkę narciarską, która będzie prowadziła wzdłuż rzeki Netta, przez Kanał Augustowski, jezioro Necko i Kanał Bystry. Dodał, że długość ścieżki uzależnione będzie od warunków pogodowych oraz rozstrzygnięcia właśnie ogłoszonego przetargu na dostawę sprzętu do obsługi trasy.

Przetarg dotyczy zakupu ratraka i skutera śnieżnego. Choroszewski poinformował, że swoje oferty firmy mogą składać do 23 stycznia. Miasto przygotowuje się też do ogłoszenia przetargu na zakup armatek do naśnieżania ścieżek.

Choroszewski przyznał, że mieszkańcy Augustowa są zainteresowani korzystaniem z nart biegowych. Ma nadzieję, że narty przyciągną też dzieci i młodzież w czasie ferii zimowych.

Miasto w ramach innego projektu popularyzującego narciarstwo biegowe otworzy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.

Choroszewski poinformował, że w ramach projektu "Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego na terenie miasta Augustów" pojawiły się oszczędności, które miasto będzie starało się przesunąć na inną inwestycję.

Dzięki tym pieniądzom w Augustowie mogłoby powstać np. lodowisko czy skate park; środki te mogłyby zostać przeznaczone również na zagospodarowanie plaż nad jeziorem Necko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • edan, 2013-12-17 13:28:30

    Czy trasa będzie dla klasyka czy łyżwy?