PARTNER PORTALU
  • BGK

Zima w Tatrach. Spadł śnieg - warunki dla turystów niekorzystne

  • PAP/AT    22 września 2017 - 09:51
Zima w Tatrach. Spadł śnieg - warunki dla turystów niekorzystne
Intensywne opady śniegu na szczytach Tatr i deszczu na Podhalu trawły przez trzy dni (fot.pixabay.com)

W Tatrach spadło 20 centymetrów śniegu. W górach panuje zimowa aura.
20 centymetrów śniegu leżało w piątek (22 września) rano na szczycie Kasprowego Wierchu – poinformowała dyżurna Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego. Zimowa aura panuje w Tatrach od wysokości 1600 m n.p.m. Biało zrobiło się m.in. w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na szczytach okalających Morskie Oko.

Intensywne opady śniegu na szczytach Tatr i deszczu na Podhalu trwały od środy i ustały w piątek rano. Deszcz spowodował podniesienie poziomu górskich potoków, a wody podtopiły kilka zabudowań, m.in. zabytkową drewnianą willę "Jutrzenka" w Zakopanem, w której mieści się Centrum Kultury.

Jam powiedział rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski, poziom wód w potokach wraca do zwykłego poziomu, a strażacy podczas minionej nocy nie odnotowali kolejnych zgłoszeń.

W Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki powyżej 1600 m n.p.m. pokryte są śniegiem, a w części reglowej wiele traktów jest podtopionych. Zalana i zamknięta jest Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.