PARTNER PORTALU
 • BGK

Zimowa edycja Karty Tatrzańskiej

 • PAP    10 grudnia 2011 - 13:56
Zimowa edycja Karty Tatrzańskiej

15 grudnia rusza kolejna zimowa edycja Karty Tatrzańskiej, uprawniającej do szeregu zniżek na wiele atrakcji Podhala, w tym na wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i baseny geotermalne.
Kartę Tatrzańską turyści dostają za darmo w hotelach i pensjonatach, które uczestniczą w akcji promocyjnej. Jak zapewnił koordynator projektu promocyjnego, Wojciech Argasiński, turyści posiadający Kartę Tatrzańską będą mogli liczyć na znaczne zniżki i bonifikaty od górali przez cały sezon zimowy.

 "Nowością w tym sezonie narciarskim będzie wspólny ski-pass TatrySki czyli jedna karta na kilka ośrodków narciarskich" - powiedział Argasiński. Dodał, że szkoły narciarskie pod Tatrami przygotowały wspólnie z instruktorami specjalne programy do nauki dzieci jazdy na nartach, a najlepsze wypożyczalnie nart będą oferowały sprzęt zimowy po niższych cenach. Posiadacze karty tatrzańskiej będą mogli liczyć na przechowanie nart oraz opiekę nad dziećmi w specjalnym przedszkolu dla dzieci przy wyciągu.

Do tej pory z oferty karty tatrzańskiej skorzystało ponad 160 tysięcy osób podczas swojego wypoczynku pod tatrami.

Oprócz atrakcji typowo zimowych, atrakcyjne ceny dla posiadaczy karty tatrzańskiej przygotowały także m.in. kompleksy basenów geotermalnych i regionalne karczmy.

Ofertę zniżkową przygotowało także Muzeum Tatrzańskie z 10 filiami. Oprócz gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, gdzie znajduje się m.in. ciekawa ekspozycja przyrodnicza i etnograficzna, ze specjalnym rabatem można też zwiedzać dziesięć fili muzeum i galerii sztuki odwiedzając m.in. dom Kornela Makuszyńskiego, galerię Władysława Hasiora czy muzeum stylu zakopiańskiego w witkiewiczowskiej willi Koliba. Na uwagę zasługuje również możliwość tańszego zwiedzania Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.

Karta Tatrzańska została wprowadzona na Podhalu na święta w grudniu ubiegłego roku. Turyści otrzymywali bezpłatnie kartę w dniu przyjazdu do pensjonatów uczestniczących w projekcie i mogli dzięki niej uzyskiwać zniżki m.in. na wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i szereg innych atrakcji.

Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty, oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej www.kartatatrzanska.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • KOliba, 2011-12-11 10:13:46

  Tak,karta tatrzańska jest IDEALNA !!!!! Choć mieszkam daleko od Zakopanego,to KOCHAM to miasto !!!
 • Makarski, 2011-12-11 08:52:15

  Karta Tatrzańska jest super. W końcu na Podhalu coś działa jak trzeba.
 • TEODOR, 2011-12-10 16:09:13

  To już kolejna zimowa edycja naszej karty! KOniecznie musi być KOntynuowaNA!