PARTNER PORTALU
  • BGK

Zjazd gwiazd w Pacanowie

  • KB    30 kwietnia 2010 - 10:37
Zjazd gwiazd w Pacanowie

Zjazd Postaci Bajkowych i Dziecięce Spotkania z Komiksem odbędą się w Pacanowie 1 i 2 maja. O to, by atmosfera była bajkowa zadba Koziołek Matołek.
1 maja, na uroczystość w Europejskiej Stolicy Bajki pojawią się m.in. Królewna Śnieżka, Calineczka, Kopciuszek i Krecik. Iimprezę poprowadzą Paulina i Maciej Kurzajewscy. Program zjazdu uświetni koncert Eweliny Flinty, która zaśpiewa piosenki dla dzieci, znajdziemy również rozmaite atrakcje,  m.in. występ iluzjonisty, mini-bal oraz pokaz bajek ze Studia Małych Form w sali kinowej.

Na imprezę zostały zaproszone  gwiazdy ze świata telewizji. Swój udział potwierdził m.in. Emilian Kamiński z rodziną. Powstaną poszczególne tematyczne strefy z bohaterami bajek, w których każdy uczestnik wydarzenia znajdzie dla siebie coś interesującego, odbędą się również liczne konkursy z nagrodami.

Najmłodsi będą mogli projektować sukienki, maski lub ozdabiać własne stroje, obejrzeć proces wybijania monet lub szukać czarodziejskiej różdżki za pomocą odgadywania prostych zagadek logicznych. Dla pozostałych dzieci zostaną zorganizowane m.in. kalambury podczas których dzieci będą odgadywać nazwy bajek oraz zdobienie domku Czarownicy.

Następnego dnia, 2 maja odbędą się Dziecięce Spotkania z Komiksem. To jedyna w kraju tego typu inicjatywa skierowana do dzieci. W ramach wydarzenia zaplanowano spotkania z popularnymi polskimi twórcami komiksu, warsztaty komiksu, konkursy i zabawy.

Natomiast 3 maja, z okazji roku Chopinowskiego w Pacanowie odbędzie się koncert inaugurujący projekt "Świętokrzyskie Czaruje Chopinem". Wystąpią: Renata Drozd - sopran, Artur Jaroń - fortepian, Paweł Baran - fortepian.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.