Złodzieje paraliżują kolej

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy
  • 21-11-2011
  • drukuj
Spóźnienie 344 pociągów na łącznie 2860 minut spowodowały kradzieże przewodów na stołecznej linii średnicowej w ciągu ostatnich trzech miesięcy.
Złodzieje paraliżują kolej
Kolejarze chcą zainstalować tam kamery i ogrodzić tory – pisze „Życie Warszawy”. Od kilku miesięcy złodzieje kradnący kable paraliżują ruch pociągów na linii średnicowej w samym środku Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta), głównie po obu stronach mostu kolejowego między przystankami Warszawa-Stadion a Powiśle.

W tym roku na skutek działania stołecznych złomiarzy PLK straciły towar za 41 tys. 400 zł, a naprawy zniszczeń trwały 4872 minuty. Sprawcy kradzieży do tej pory nie zostali ujęci. W tej sytuacji kolejarze planują zainstalowanie kamer na odcinku między stacjami Powiśle i Stadion. Sprawdzane są też możliwości ogrodzenia terenu – pisze „Życie Warszawy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego od tylu lat kamery nie zostaly jeszcze zainstalowane ? Moze kolejarzom zalezy na tym procederze, albo ktos ma z tego korzysc ? To powazna ignorancja, zeby pisac o kablach jako o towarze PKP, moze raczej o sprzecie ? Dlaczego PKP nie jest rozliczana z niegospodarnosci, w koncu to przedsie...biortwo panstwowe ? W Chinach za takie rzeczy wieszaja i wsadzaja do wiezien. rozwiń

Horror - PKP, 2011-11-21 09:21:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE