PARTNER PORTALU
  • BGK

Złodzieje paraliżują kolej

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    21 listopada 2011 - 07:01
Złodzieje paraliżują kolej

Spóźnienie 344 pociągów na łącznie 2860 minut spowodowały kradzieże przewodów na stołecznej linii średnicowej w ciągu ostatnich trzech miesięcy.
Kolejarze chcą zainstalować tam kamery i ogrodzić tory – pisze „Życie Warszawy”. Od kilku miesięcy złodzieje kradnący kable paraliżują ruch pociągów na linii średnicowej w samym środku Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta), głównie po obu stronach mostu kolejowego między przystankami Warszawa-Stadion a Powiśle.

W tym roku na skutek działania stołecznych złomiarzy PLK straciły towar za 41 tys. 400 zł, a naprawy zniszczeń trwały 4872 minuty. Sprawcy kradzieży do tej pory nie zostali ujęci. W tej sytuacji kolejarze planują zainstalowanie kamer na odcinku między stacjami Powiśle i Stadion. Sprawdzane są też możliwości ogrodzenia terenu – pisze „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - PKP, 2011-11-21 09:21:30

    Dlaczego od tylu lat kamery nie zostaly jeszcze zainstalowane ? Moze kolejarzom zalezy na tym procederze, albo ktos ma z tego korzysc ? To powazna ignorancja, zeby pisac o kablach jako o towarze PKP, moze raczej o sprzecie ? Dlaczego PKP nie jest rozliczana z niegospodarnosci, w koncu to przedsie...biortwo panstwowe ? W Chinach za takie rzeczy wieszaja i wsadzaja do wiezien.  rozwiń