PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana programu Święta Małopolski

  • JL    7 czerwca 2010 - 21:41

Marszałek Marek Nawara zadecydował o zmianie programu obchodów Święta Małopolski. Nie odbędzie się spotkanie w ogrodach Muzeum Archeologicznego.
Zgodnie z programem 10 czerwca o 9.00 w bazylice ojców Franciszkanów zostanie odprawiona msza św. w intencji Małopolan poszkodowanych przez powódź.

W trakcie VII Święta Chleba i krakowskiego półfinału VI Małopolskiego Festiwalu Smaku 13 czerwca o 17.00, rozpocznie się koncert charytatywny, w którym wystąpi Lidia Jazgar (poezja śpiewana) oraz Hania Rybka z zespołem (folklor podhalański, jazz).

Podczas obchodów Święta Chleba od 12 do 13 czerwca Polski Czerwony Krzyż zorganizuje zbiórkę pieniędzy, a Stowarzyszenie Bank Żywności – zbiórkę produktów spożywczych dla poszkodowanych. Dodatkowo przy pomocy Caritas Polska zostanie przeprowadzona akcja mająca na celu organizację pobytu dzieci z terenów poszkodowanych przez powódź w gospodarstwach agroturystycznych i obiektach hotelarskich w Małopolsce.

Od 10 do 13 czerwca można będzie zwiedzać wszystkie placówki kultury woj. małopolskiego (oprócz Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Tatrzańskiego). Wstęp wolny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.