PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana stref SSE na prawobrzeżu Szczecina

  • 24Kurier.pl/wnp.pl    25 lutego 2010 - 14:08

Na terenach Stoczni Szczecińskiej i na prawobrzeżu Szczecina powstanie podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a nie Euro-Parku Mielec.
Żeby kupić stoczniowy majątek, będzie ona musiała jednak najpierw wygrać kolejny, trzeci już z kolei przetarg - informuje portal 24Kurier.pl

- Zdaniem Agencji Rozwoju Przemysłu przeprowadzenie tego procesu w szczecińskiej stoczni będzie szybsze i korzystniejsze pod egidą strefy Kostrzyńsko-Słubickiej – wyjaśnia prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

W regionie strefa ta ma już swoje tereny w Goleniowie, Gryfinie i Karlinie. Żeby stać się właścicielem terenów Stoczni Szczecińskiej, będzie musiała najpierw je wylicytować w specjalnie zorganizowanym przetargu.

- Najważniejsze, że strefa na terenie stoczni będzie tworzona w pierwszej kolejności, równolegle z zielonym polem zaproponowanym przez miasto – podkreśla poseł Longin Komołowski.

Ustalony też został harmonogram spotkań grupy roboczej, która pracuje także nad innymi rozwiązaniami gospodarczymi, zapisanymi w samorządowym Programie dla Szczecina. Mają one pomóc miastu i powiązanym z nim gminom wydobyć się z zapaści wywołanej m.in. upadkiem stoczni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.