PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w Wielkim

  • PAP    15 lutego 2011 - 20:07

Wojciech Nowicki prawdopodobnie zostanie nowym dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Łodzi. Na tym stanowisku ma zastąpić Marka Szyjkę, któremu zarząd województwa łódzkiego nie przedłużył kontraktu menedżerskiego.
Zarząd województwa przyjął we wtorek informację Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego o wykonaniu przez dyrektora kontraktu, który wygaśnie 15 lipca. - Szczególną uwagę zwrócono na zadania, które decydować będą o potrzebie zastosowania szczególnej formy zarządzania teatrem w kilkuletniej perspektywie czasowej - poinformował Marek Niedźwiecki z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Chodzi o realizację inwestycji związanych z poprawą infrastruktury budynków Teatru Wielkiego w Łodzi co ma kosztować blisko 59 mln zł oraz - co się z tym wiąże -wyłączenie budynku teatru z eksploatacji artystycznej w roku 2012.

Zarząd województwa podjął decyzję, że Szyjko nie będzie dłużej kierował Teatrem Wielkim. Kierowanie łódzką operą chce powierzyć Wojciechowi Nowickiemu, dyrektorowi naczelnemu teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

- Za tą kandydaturą przemawia doświadczenie w realizacji projektu inwestycyjnego w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006 pod nazwą +Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w województwie łódzkim+, doświadczenie w koordynacji dużych przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym oraz prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu teatrem im. Jaracza - wyjaśnił Niedźwiecki.

Dodał, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do 15 kwietnia, po przedstawieniu przez Nowickiego programu zarządzania Teatrem Wielkim. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.