ZMP zaprasza na Kongres Turystyki

Związek Miast Polskich wspólnie z miastem Nysa organizują w dniach 6-7 września Kongres Turystyki. Bedzie on miał miejsce w dniach 6-7 września.
ZMP zaprasza na Kongres Turystyki
- Turystyka postrzegana jest przez samorządy lokalne jako ważny czynnik rozwoju gospodarczego. Jej podstawę stanowią zasoby dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, które - przy odpowiednim zarządzaniu, ochronie i zagospodarowaniu - sprzyjają rozwojowi turystyki, promocji nowych produktów turystycznych oraz poszerzeniu oferty turystycznej - informuje Związek Miast Polskich.

Celem Kongresu, który będzie miał miejsce w Nysie jest wymiana doświadczeń z działań prowadzonych na rzecz wykorzystania zasobów kulturowych i przyrodniczych dla rozwoju turystyki, w tym m.in. w zakresie:

- programowania rozwoju turystyki w oparciu o zasoby kulturowe i przyrodnicze,

- zarządzania zasobami kulturowymi i przyrodniczymi, w tym ich ochrony,

- pozyskiwania środków dla rozwoju turystyki z różnych źródeł.

Kongres poprzedzi spotkanie „Miast Jakubowych”, na którym miasta będą mogły podzielić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą tylko koszty dojazdu oraz noclegu, który należy zarezerwować wykorzystując formularze rezerwacji hotelu zamieszczone na stronie ZMP. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mam nadzieję,że mnie też zaproszą...

Jubilat, 2012-09-06 17:41:22 odpowiedz

Jak ktoś chce wypocząć to zapraszam do Zarzecza. Góry i jeziorko w jednym miejscu. domek-zarzecze.pl

armin, 2012-09-06 12:10:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE