PARTNER PORTALU
  • BGK

ZMP zaprasza na Kongres Turystyki

  • AT    23 sierpnia 2012 - 19:58
ZMP zaprasza na Kongres Turystyki

Związek Miast Polskich wspólnie z miastem Nysa organizują w dniach 6-7 września Kongres Turystyki. Bedzie on miał miejsce w dniach 6-7 września.
- Turystyka postrzegana jest przez samorządy lokalne jako ważny czynnik rozwoju gospodarczego. Jej podstawę stanowią zasoby dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, które - przy odpowiednim zarządzaniu, ochronie i zagospodarowaniu - sprzyjają rozwojowi turystyki, promocji nowych produktów turystycznych oraz poszerzeniu oferty turystycznej - informuje Związek Miast Polskich.

Celem Kongresu, który będzie miał miejsce w Nysie jest wymiana doświadczeń z działań prowadzonych na rzecz wykorzystania zasobów kulturowych i przyrodniczych dla rozwoju turystyki, w tym m.in. w zakresie:

- programowania rozwoju turystyki w oparciu o zasoby kulturowe i przyrodnicze,

- zarządzania zasobami kulturowymi i przyrodniczymi, w tym ich ochrony,

- pozyskiwania środków dla rozwoju turystyki z różnych źródeł.

Kongres poprzedzi spotkanie „Miast Jakubowych”, na którym miasta będą mogły podzielić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą tylko koszty dojazdu oraz noclegu, który należy zarezerwować wykorzystując formularze rezerwacji hotelu zamieszczone na stronie ZMP. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Jubilat, 2012-09-06 17:41:22

    Mam nadzieję,że mnie też zaproszą...
  • armin, 2012-09-06 12:10:30

    Jak ktoś chce wypocząć to zapraszam do Zarzecza. Góry i jeziorko w jednym miejscu. domek-zarzecze.pl