PARTNER PORTALU
  • BGK

Znają się na rzeczy, więc wstąpili do sieci

  • JL    4 października 2010 - 10:33
Znają się na rzeczy, więc wstąpili do sieci

O 14 nowym członków zwiększyła się Sieć Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie. Odpowiednie certyfikaty oraz emaliowane tablice z logo sieci wręczył marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk.
Sieć Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie działa w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego z siedzibą w Szwecji. W tym roku obchodzi 15-lecie. Jej członkami są 24 regiony z Europy, w tym Polska z siedmioma województwami: warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, opolskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.

U nas sieć działa od 2005 r., kiedy to pierwsze woj. warmińsko-mazurskie, wstąpiło do europejskiej organizacji. Woj. pomorskie przystąpiło do sieci w 2008 r. i po uzyskaniu pełnych praw członkowskich marszałek o przyjął pierwszych 10 członków. Obecnie sieć liczyć 24 podmioty z woj. pomorskiego.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest formą współpracy między regionami i przedsiębiorstwami (restauratorami, producentami, rolnikami itp.) zainteresowanymi ulepszaniem i promowaniem produktów regionalnych, regionalnej żywności, usług i potraw, a także zachowaniem regionalnych tradycji kulinarnych oraz kreowaniem nowych tradycji wśród mieszkańców regionu i odwiedzających go turystów.

Celem istnienia sieci jest m.in. zwiększenie ruchu turystycznego, rozwój i wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, wzmacnianie ich konkurencyjności, zwiększenie zainteresowania konsumentów żywnością wysokiej jakości, wymiana wiedzy i doświadczeń między członkami oraz rozwój całego regionu.

Przyczyni się do podniesienia poziomu usług gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych w województwie pomorskim poprzez oznakowanie regionalnych restauracji, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, surowców i potraw pochodzących z regionu, a także wzmocnienie współpracy podmiotów gospodarczych branży spożywczej, gastronomicznej i hotelarskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.