Znaleziono niewybuchy w powiecie opoczyńskim

Policja wyjaśnia, kto wykopał i zamierzał wywieźć na wózku 25 pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej, które znaleziono przy obwodnicy Opoczna (Łódzkie).
Znaleziono niewybuchy w powiecie opoczyńskim
Jak poinformowała w piątek Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, wózek z pociskami zauważył jeden z pracowników firmy saperskiej, która sprawdzała i oczyszczała teren przy obwodnicy z niebezpiecznych przedmiotów. Pojazd stał na jednej z bocznych dróg, a pociski ułożone były jeden na drugim.

Stępień dodała, że to nie jedyne znalezione niewybuchy w ostatnich dniach w powiecie opoczyńskim.

W czwartek w miejscowości Kraszków podczas budowy drogi K-12 w przydrożnym rowie znaleziono 44 sztuki pocisków artyleryjskich. Dzień później odkryto kolejnych 40 sztuk - tym razem amunicji w magazynkach.

Z kolei w miejscowości Daleszewice w gminie Paradyż, gdzie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji, pracownik urzędu gminy znalazł trzy pociski artyleryjskie również pochodzące z czasów II wojny światowej. Kiedy na miejsce przyjechali saperzy z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckimi i sprawdzili teren wokół odkryto kolejnych 14 sztuk pocisków.

Wszystkie niewybuchy zostały zabezpieczone.

Policja apeluje o ostrożność przy takich znaleziskach, bo, jak twierdzą, nieodpowiedzialne zachowania narażają na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia wielu osób. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE