PARTNER PORTALU
  • BGK

Znaleziono niewybuchy w powiecie opoczyńskim

  • PAP    27 lipca 2012 - 18:23
Znaleziono niewybuchy w powiecie opoczyńskim

Policja wyjaśnia, kto wykopał i zamierzał wywieźć na wózku 25 pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej, które znaleziono przy obwodnicy Opoczna (Łódzkie).
Jak poinformowała w piątek Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, wózek z pociskami zauważył jeden z pracowników firmy saperskiej, która sprawdzała i oczyszczała teren przy obwodnicy z niebezpiecznych przedmiotów. Pojazd stał na jednej z bocznych dróg, a pociski ułożone były jeden na drugim.

Stępień dodała, że to nie jedyne znalezione niewybuchy w ostatnich dniach w powiecie opoczyńskim.

W czwartek w miejscowości Kraszków podczas budowy drogi K-12 w przydrożnym rowie znaleziono 44 sztuki pocisków artyleryjskich. Dzień później odkryto kolejnych 40 sztuk - tym razem amunicji w magazynkach.

Z kolei w miejscowości Daleszewice w gminie Paradyż, gdzie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji, pracownik urzędu gminy znalazł trzy pociski artyleryjskie również pochodzące z czasów II wojny światowej. Kiedy na miejsce przyjechali saperzy z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckimi i sprawdzili teren wokół odkryto kolejnych 14 sztuk pocisków.

Wszystkie niewybuchy zostały zabezpieczone.

Policja apeluje o ostrożność przy takich znaleziskach, bo, jak twierdzą, nieodpowiedzialne zachowania narażają na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia wielu osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.