PARTNER PORTALU
  • BGK

Zniżki i promocje w ramach Poznańskiej Karty Turystycznej

  • PAP    11 lipca 2013 - 10:16
Zniżki i promocje w ramach Poznańskiej Karty Turystycznej

Ponad 70 atrakcji i zniżek, w tym tańsze bilety, noclegi i usługi gastronomiczne obejmuje wprowadzona od lipca Poznańska Karta Turystyczna. Dzięki karcie można m.in. bezpłatnie podróżować po mieście i zwiedzać muzea.
Jak powiedział w środę na konferencji prasowej prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) Jan Mazurczak, zaproponowane rozwiązanie umożliwia turystom, ale także mieszkańcom miasta zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie zwiedzania Poznania.

"Karta ma być pomysłem na zwiedzanie Poznania; dostarczamy ofertę miejsc, do których warto pójść. Dzięki niej zwiedzanie ma być przyjazne i łatwiejsze - turysta nie musi się martwić np. gdzie kupić bilet na tramwaj. Poza wszystkim ma być taniej - użytkownik karty może oszczędzić nawet do 100 zł dziennie" - powiedział.

Jak dodał, wraz z kupowaną kartą turysta dostaje też kilkujęzyczny przewodnik z opisem dostępnych atrakcji.

Według PLOT, poznańska karta należy do najtańszych tego typu w kraju i dysponuje jedną z najbogatszych ofert. Obejmuje m.in. darmowy wstęp do kilkunastu obiektów muzealnych w Poznaniu i okolicach, zniżki przy wykupie biletów m.in. do zoo, palmiarni, wielu obiektów rekreacyjnych i sportowych.

Dzięki karcie można skorzystać z rabatu przy zwiedzaniu m.in. muzeów i rezerwatów archeologicznych w Kórniku, Puszczykowie, Dziekanowicach czy na Ostrowie Lednickim. Karta umożliwia też bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej, otrzymanie zniżki w kilku poznańskich hotelach, oraz kilkunastu obiektach gastronomicznych.

"Doświadczenia poprzednich edycji karty wskazują, że bardzo wielu jej użytkowników odwiedza miejskie muzea, korzysta też z oferty poznańskich hoteli" - powiedział Mazurczak.

Karty dostępne są w kilku wariantach, m.in. w wersji bez darmowej komunikacji miejskiej, można je kupić w wersji na dzień, dwa lub trzy dni.

Obecna edycja karty jest już piątą z kolei. Projekt działa w Poznaniu od 2003 roku. Od początku jego istnienia sprzedano ok. 6 tys. kart. Nakład obecnej edycji to 2 tys. kart.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.