PARTNER PORTALU
  • BGK

Zniżki na Podhalu w majowy weekend

  • PAP    29 kwietnia 2012 - 10:04
Zniżki na Podhalu w majowy weekend

Letnia edycja karty tatrzańskiej, z której do tej pory skorzystało 200 tys. turystów, rusza w długi majowy weekend. Karta tatrzańska uprawnia do szeregu zniżek na atrakcje turystyczne Podhala.
"To już czwarta edycja akcji rabatowej, jaką każdego sezonu proponują górale wszystkim gościom, którzy przyjadą na wypoczynek pod Tatry" - powiedział pomysłodawca karty Wojciech Argasiński.

Kartę tatrzańską otrzymać można za darmo w obiektach noclegowych uczestniczących w akcji. Warunkiem jej otrzymania jest pobyt w jednym z tych obiektów. Oprócz karty turyści w recepcji hotelu czy pensjonatu otrzymują informator, na którym wskazane są wszystkie atrakcje objęte promocją.

Zniżki za okazaniem karty oferują m.in. baseny termalne w Zakopanem, Szaflarach oraz Białce Tatrzańskiej. Posiadacze karty mogą także skorzystać z niższych cen na posiłki w niektórych karczmach regionalnych, a zwiedzając Muzeum Tatrzańskie z kartą można otrzymać kolejny bilet do jednego z jego oddziałów za darmo.

Dzieci mogą korzystać ze zniżkowych biletów m.in. w parku linowym, zjeżdżalni grawitacyjnej oraz wypożyczalni rowerów. Stacje narciarskie oferują tańsze przejazdy czynnymi w letnim sezonie wyciągami o 25 proc. z możliwością zabrania rowerów. Rowerzyści będą mogli skorzystać z widokowych tras, które udostępniają największe stacje narciarskie: Kotelnica Białczańska, Małe Ciche oraz Harenda.

Nowością w ofercie karty tatrzańskiej jest zwiedzanie zapory wodnej w Niedzicy oraz żeglowanie po Zalewie Czorsztyńskim.

Letnia edycja karty potrwa do końca października.

Karta Tatrzańska została wprowadzona na Podhalu w grudniu 2010 roku. Turyści otrzymywali bezpłatnie kartę w dniu przyjazdu do pensjonatów uczestniczących w projekcie i mogli dzięki niej uzyskiwać zniżki m.in. na wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i szereg innych atrakcji.

Karta obowiązuje na terenie całego powiatu tatrzańskiego oraz w części powiatu nowotarskiego. Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej www.kartatatrzanska.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.