Zniżki na Podhalu w majowy weekend

Letnia edycja karty tatrzańskiej, z której do tej pory skorzystało 200 tys. turystów, rusza w długi majowy weekend. Karta tatrzańska uprawnia do szeregu zniżek na atrakcje turystyczne Podhala.
Zniżki na Podhalu w majowy weekend

"To już czwarta edycja akcji rabatowej, jaką każdego sezonu proponują górale wszystkim gościom, którzy przyjadą na wypoczynek pod Tatry" - powiedział pomysłodawca karty Wojciech Argasiński.

Kartę tatrzańską otrzymać można za darmo w obiektach noclegowych uczestniczących w akcji. Warunkiem jej otrzymania jest pobyt w jednym z tych obiektów. Oprócz karty turyści w recepcji hotelu czy pensjonatu otrzymują informator, na którym wskazane są wszystkie atrakcje objęte promocją.

Zniżki za okazaniem karty oferują m.in. baseny termalne w Zakopanem, Szaflarach oraz Białce Tatrzańskiej. Posiadacze karty mogą także skorzystać z niższych cen na posiłki w niektórych karczmach regionalnych, a zwiedzając Muzeum Tatrzańskie z kartą można otrzymać kolejny bilet do jednego z jego oddziałów za darmo.

Dzieci mogą korzystać ze zniżkowych biletów m.in. w parku linowym, zjeżdżalni grawitacyjnej oraz wypożyczalni rowerów. Stacje narciarskie oferują tańsze przejazdy czynnymi w letnim sezonie wyciągami o 25 proc. z możliwością zabrania rowerów. Rowerzyści będą mogli skorzystać z widokowych tras, które udostępniają największe stacje narciarskie: Kotelnica Białczańska, Małe Ciche oraz Harenda.

Nowością w ofercie karty tatrzańskiej jest zwiedzanie zapory wodnej w Niedzicy oraz żeglowanie po Zalewie Czorsztyńskim.

Letnia edycja karty potrwa do końca października.

Karta Tatrzańska została wprowadzona na Podhalu w grudniu 2010 roku. Turyści otrzymywali bezpłatnie kartę w dniu przyjazdu do pensjonatów uczestniczących w projekcie i mogli dzięki niej uzyskiwać zniżki m.in. na wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i szereg innych atrakcji.

Karta obowiązuje na terenie całego powiatu tatrzańskiego oraz w części powiatu nowotarskiego. Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej www.kartatatrzanska.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.