PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw Radomia

  • www.radomnews.pl    12 marca 2013 - 11:39
Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw Radomia

Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw Radomia i podregionu radomskiego poprzez skuteczny transfer nowoczesnych technologii i komercjalizację rozwiązań opartych na wiedzy to podstawowe zadanie Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii (RCIT), które zainaugurowało w Radomiu swoją działalność.
W otwarciu udział wzięła m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz, minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski, parlamentarzyści, samorządowcy.

- Priorytetem naszych działań jest tworzenie warunków jak najbardziej sprzyjających powstawaniu nowych firm i nowych miejsc pracy, w oparciu o to ogromne bogactwo, jakim dysponujemy, to znaczy ludzi oraz posiadaną przez nich wiedzę i doświadczenie - mówi Prezydent Andrzej Kosztowniak.

Centrum będzie oferowało przedsiębiorcom usługi doradcze, związane z poszukiwaniem nowych technologii, pomagało w znalezieniu partnerów biznesowych i pozyskaniu źródeł finansowania. RCIT będzie podejmowało inicjatywy aktywizujące indywidualnych przedsiębiorców i ich organizacje do podejmowania działań innowacyjnych, kooperacyjnych i klastrowych.

Eksperci RCIT przeanalizują rozwiązania technologiczne, generowane przez instytucje naukowe i wskażą te o największym potencjale rynkowym, a następnie pomogą w pozyskaniu dla nich komercyjnych odbiorców.

W Radomiu utworzony zostanie Inkubator Technologiczny - nowoczesny, wielofunkcyjny ośrodek, w którym siedzibę znajdą przedsiębiorcy zaangażowani w innowacyjne przedsięwzięcia znajdujące się w początkowej fazie rozwoju, ale dysponujące dużym potencjałem biznesowym. Zlokalizowany na terenach objętych radomską podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN Inkubator będzie świadczył młodym przedsiębiorcom wsparcie organizacyjne oraz udostępni atrakcyjne cenowo usługi doradcze, finansowe i prawne.

Obiekty i infrastruktura Fabryki Broni „Łucznik" Sp. z o.o. wykorzystane zostaną do zorganizowania w Radomiu Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie on służył przedsiębiorcom, którzy zechcą rozwinąć na jego terenie działalność wytwórczą lub usługową a jednocześnie skorzystać z oferty doradczej i promocyjnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.