PARTNER PORTALU
  • BGK

Żywiołowy festiwal w Nysie

  • PAP    7 lipca 2012 - 11:23

Pokazy pirotechniczne nad Jeziorem Nyskim będą punktem kulminacyjnym III Festiwalu Ognia i Wody, który odbędzie się w sobotę na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji pod Nysą. Gwiazdą wieczoru będzie Sheyla Bonnick - Boney M.
Pokazy pirotechniczne rozpoczną się chwilę po godz. 22. Widowisko, przygotowane do muzyki, jest tym bardziej spektakularne, że odbywa się na wodach Jeziora Nyskiego i dzięki odbiciu sztucznych ogni w wodzie efekt wizualny jest podwójny.

O tytuł największego pirotechnicznego widowiska będą rywalizować trzy firmy. "Każda z nich zaprezentuje około 10-minutowy pokaz z barki, która wypłynie na środek jeziora" - wyjaśnił rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Nysie Artur Pieczarka.

Wręczenie nagród za najlepszy pokaz zaplanowano przed północą.

Według organizatorów ubiegłoroczny pokaz zgromadził nad brzegami Jeziora Nyskiego i na jego wałach około 30 tysięcy osób. "W tym roku liczymy na powtórkę. Tym bardziej, że pogodę mamy rewelacyjną i masa ludzi wypoczywa nad naszymi wodami" - powiedział Pieczarka.

Ale zanim rozpoczną się pokazy w programie III Festiwalu Ognia i Wody zaplanowano m.in. występy zespołów muzycznych i tanecznych. Gwiazdą wieczoru będzie Sheyla Bonnick - Boney M. - czyli jeden ze składów legendarnego zespołu, który zasłynął z takich przebojów jak "Rives of Babylon" czy "Daddy cool".

Tuż przed południem w sobotę zaplanowano natomiast "Dożynki Turystyczne" organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Skorochów. Będzie można skosztować domowych przysmaków przygotowanych przez gospodynie wiejskie i wziąć udział w jednym z konkursów - siłowaniu na rękę, turnieju trójek w piłce nożnej na piasku czy rzucie płetwą.

Organizatorami Festiwalu Ognia i Wody są Urząd Miasta w Nysie i Nyski Ośrodek Rekreacji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.