PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg otrzyma ponad 4 mln zł unijnej dotacji na ścieżki rowerowe i miejsca do rekreacji

  • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 14:27
Kołobrzeg otrzyma ponad 4 mln zł unijnej dotacji na ścieżki rowerowe i miejsca do rekreacji
Inwestycje mają pomóc gminie w uatrakcyjnieniu miejscowości i przedłużeniu turystycznego sezonu (fot.pixabay.com)

Ponad 4 mln zł unijnej dotacji przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego gminie Kołobrzeg. Dotacja wykorzystana zostanie na budowę prawie 6 km ścieżki rowerowej oraz budowę miejsc rekreacji w 4 miejscowościach.
Władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i gminy Kołobrzeg podpisały w poniedziałek (8.01) umowy o dofinansowanie planowanych inwestycji z funduszy unijnych. Pierwsza umowa dotyczy przekazania dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę prawie 6-kilometrowej ścieżki rowerowej.

Ścieżka rowerowa, jak poinformowało biuro prasowe UM WZ, rozpoczynać się będzie na pętli autobusowej przy ul. Starynowskiej w Kołobrzegu, by dotrzeć do skrzyżowania w okolicy kościoła w Korzystnie. Ten odcinek, wyłożony kostką polbrukową, ma być gotowy jeszcze w czerwcu, przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego. W drugim etapie ścieżka, już o nawierzchni asfaltowej, biec będzie dalej przez Przećmino do Błotnicy. Zakończenie jej budowy planuje się na grudzień 2018 roku.

Wykonanie ścieżki rowerowej to koszt ok. 6 mln zł, z których prawie 4 mln zł stanowić będzie przyznana dotacja.

Druga umowa dotyczy przekazania dotacji o wartości prawie 280 tys. zł z Programu Operacyjnego RYBY 2014-2020 na nowe miejsca rekreacyjne, które powstaną w czterech miejscowościach.

Jak podało biuro prasowe UM WZ, place z ławkami, betonowymi stołami do gry w szachy i w tenisa oraz ze stojakami na rowery i urządzeniami do zabaw dla dzieci będą miały już w drugiej połowie roku: Rościęcino, Obroty, Budzistowo i Rogucino. Całkowity koszt inwestycji to ok. 670 tys. zł.

Inwestycje mają pomóc gminie w uatrakcyjnieniu miejscowości i przedłużeniu turystycznego sezonu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.