PARTNER PORTALU
  • BGK

Najnowszy ósmy ekoprt w Szczecinie już gotowy

  • JS    7 września 2017 - 22:58
Najnowszy ósmy ekoprt w Szczecinie  już gotowy
Najnowszy ósmy ekoprt w Szczecinie jest już gotowy. Aktualnie trwa jego wyposażanie. (fot. szczecin.eu)

Trwa wyposażanie nowego, „zielonego Ekoportu” u zbiegu ulic Harcerzy i Arkońskiej. W pełnej okazałości będzie można go zobaczyć już w piątek 15 września o godzinie 11. Z tej okazji dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. O godzinie 16 natomiast odbędzie się oficjalne otwarcie.
• Za darmo będzie można tutaj oddać odpady, tak jak w pozostałych siedmiu ekoportach.

• Zaprojektowana i wykonana została też sala multimedialna.

• W weekendy, w godzinach otwarcia obiektu – po ustaleniach z radą osiedla – funkcjonowała będzie jako świetlica.

Najnowszy ósmy ekoprt w Szczecinie jest już gotowy. Aktualnie trwa jego wyposażanie. Wszystko po to, by w sobotę 16 września, mógł zostać udostępniony mieszkańcom Szczecina. Dzień wcześniej – w piątek – odbędzie się jego wielkie otwarcie. Z tej okazji dla dzieci ze szczecińskich szkół przygotowano mnóstwo atrakcji. Rozpoczną się już o godzinie 11. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z artrecyklingu o nazwie: Jak z niczego stworzyć coś pięknego. Ustawione będzie także stoisko edukacyjne EcoSzczecin. W pobliżu natomiast znajdzie się dmuchany zamek, będzie również popcorn, wata cukrowa, ekologiczne konkursy, zabawy z nagrodami oraz fotobudka.

O godzinie 16 natomiast weźmiemy udział w oficjalnym otwarciu z udziałem zaproszonych gości. Będzie to także okazja do wspólnego zwiedzania najnowocześniejszego ekoportu w Szczecinie.

Odpady do Ekoportu będzie można przynosić już od soboty 16 września. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -19. W soboty natomiast od 9.00 do 15.

W najnowocześniejszym, ekologicznym ekoporcie znajdującym się przy zbiegu ulicy Harcerzy i Arkońskiej nic się nie zmarnuje. Deszczówka zbierana będzie do podziemnych pojemników, a następnie zostanie wykorzystana do bieżącej obsługi obiektu. Baterie słoneczne zamontowane na dachu jednego z budynków pozwolą na zasilenie w energię elektryczną całego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Konstrukcje zostały przygotowane w taki sposób, że docelowo przyozdobią je pnące rośliny.

Nowe, zagospodarowane 4 tysiące metrów kwadratowych daje mieszkańcom mnóstwo możliwości. Oczywiście za darmo będzie można tutaj oddać odpady, tak jak w pozostałych siedmiu ekoportach. Tutaj zaprojektowana i wykonana została sala multimedialna. W weekendy, w godzinach otwarcia obiektu – po ustaleniach z radą osiedla – funkcjonowała będzie jako świetlica. Odbywały się w niej będą także różnego rodzaju szkolenia, konferencje czy lekcje z zakresu ekologii. Do dyspozycji wszystkich użytkowników dostępna będzie toaleta.

Częścią całego kompleksu są również: budynek garażowo-warsztatowy, magazyn, wiata czterostanowiskowa oraz sześciostanowiskowa. Uzupełnieniem wszystkiego są nasadzenia krzewów.

Inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych. Została włączona w projekt „Rozbudowa sieci EKOPORTÓW wraz z wyposażeniem i usprawnienie systemu obsługi mieszkańców Gminy Miasto Szczecin” o wartości 5,9 miliona złotych. Projekt obejmuje budowę ekoportu, zakup dwóch samochodów do obsługi ekoportu, komputeryzację systemu obsługi ekoportu, wyposażenie sali edukacyjnej. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła 2,94 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.