PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy niskoemisyjne już w Szczecinie

  • JS    6 lutego 2018 - 22:23
Nowe autobusy niskoemisyjne już w Szczecinie
Zakupione autobusy charakteryzują się najwyższym standardem, zarówno jeśli chodzi o komfort jazdy, obsługę, jak i ich oddziaływanie na środowisko. (fot. mat. pras.)

Cztery nowoczesne autobusy, z dwudziestu zakupionych przez Szczecin, trafiły do Zajezdni Dąbie. Kolejnych sześć dotrze w ciągu najbliższych dni, a pozostałe w marcu. Nowe autobusy zaczną przewozić pasażerów za kilka tygodni.
Autobusy przyjechały do Szczecina prosto z fabryki i zostały przekazane Szczecińskiemu Przedsiębiorstwu Autobusowemu Dąbie. Pojazdy wyprodukowane przez firmę Solaris Bus & Coach obecnie przechodzą odbiór techniczny.

Zakupione autobusy charakteryzują się najwyższym standardem, zarówno jeśli chodzi o komfort jazdy, obsługę, jak i ich oddziaływanie na środowisko. Są one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniają bezstopniowe wejście wszystkimi drzwiami, są wyposażone w system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru silnika, klimatyzację, rozbudowany system monitoringu, porty USB do ładowania telefonów przez pasażerów, nowoczesne wyświetlacze, a także oświetlenie LED. Silniki pojazdów spełniają normy emisji spalin EURO VI.

Pierwszych dziesięć sztuk to model SOLARIS URBINO 12 – autobusy jednoczłonowe, o długości 12 m. Każdy z nich kosztował 1 477 230,00 zł. Drugi zakupiony przez miasto model to SOLARIS URBINO 18 – autobusy dwuczłonowe o długości 18 m. Ich cena to 1 940 940,00 zł za sztukę. Te do Szczecina przyjadą w marcu.

Zakup nowych autobusów to zadanie zrealizowane w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 -2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.