PARTNER PORTALU
 • BGK

Rowery miejskie w Szczecinie: Nowe stacje w ramach budżetu obywatelskiego

 • PAP/EM    16 lutego 2017 - 15:20
Rowery miejskie w Szczecinie: Nowe stacje w ramach budżetu obywatelskiego
Szczeciński rower miejski w 2013 r. wybrali do realizacji mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego (fot. facebook.com/BikeS.srm)

Na początku marca w Szczecinie ruszy kolejny sezon roweru miejskiego "Bike_S". W stolicy Pomorza Zachodniego mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z ponad 700 rowerów w ponad 80 stacjach. W tym roku powstaną także dwie nowe stacje.
"Z początkiem marca oddajemy do dyspozycji ponad 80 stacji i ponad 700 rowerów, działających w prawobrzeżnej i lewobrzeżnej części miasta" - powiedział w czwartek dziennikarzom prezes miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Konrad Stępień.

Jak dodał, podczas przerwy zimowej rowery przeszły konieczne naprawy, wymieniono m.in. hamulce, lampki, dętki, a także piasty i dzwonki.

W nadchodzącym sezonie rower miejski zostanie rozbudowany - powiedział Stępień. W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali do realizacji m.in. dwie nowe stacje roweru, pierwsza powstanie przy ul. Duńskiej, a druga w rejonie ulic Szczanieckiej i Emilii Plater - powiedział. Nowe stacje mają być gotowe w połowie zbliżającego się sezonu.

Prezes powiedział także, że koszt utrzymania roweru miejskiego w 2017 r. wyniesie około 2,3 mln zł.

Flota szczecińskiego roweru miejskiego składa się z 724 jednośladów, z czego 30 pojazdów figuruje jako zaginione.

W ubiegłym roku system roweru miejskiego rozbudowano, pojawiło się kilkadziesiąt nowych stacji, głównie w prawobrzeżnej części miasta, gdzie nie było ich wcześniej.

Od sierpnia 2014 r., kiedy "Bike_S" ruszył, rowery wypożyczono łącznie ponad 1,3 mln razy. W systemie umożliwiającym wypożyczanie zarejestrowanych jest blisko 34 tys. osób.

Z wcześniejszych informacji miasta wynika, że pod względem liczby rowerów miejskich Szczecin zajmuje szóste miejsce w kraju. Liderem jest Warszawa, a za nią kolejno Kraków, Łódź, Lublin i Wrocław.

Szczeciński rower miejski w 2013 r. wybrali do realizacji mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Sati, 2017-02-19 23:14:55

  Do look: Zaraz będzie lato i nie bezie problemu, ale własny rower zawsze lepszy.
 • Góral, 2017-02-17 07:01:08

  Chciałbym tylko żeby równolegle wprowadzono przepisy lokalne o obowiązkowych kaskach i kamizelkach odblaskowych Obawiam się że na stromej ulicy Duńskiej rowery będą pędziły na złamanie karku i jako kierowca poważnie się obawiam wypadków
 • look, 2017-02-16 21:44:45

  Bardziej cieszę się jeśli powstanie nowa ścieżka rowerowa. Na mojej indianie jeżdżę nawet w zimie, a z rowerami miejskimi wiadomo jak jest.