PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin kusi młodych lekarzy i farmaceutów. Mieszkaniami

  • Rynek Aptek/Radio Szczecin    10 stycznia 2018 - 13:36
Szczecin kusi młodych lekarzy i farmaceutów. Mieszkaniami
Miasto sfinansuje połowę wkładu własnego (fot.ilustracyjne: zbilk.szczecin.pl)

Władze Szczecina, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Pomorski Uniwersytet Medyczny i dyrektorzy szczecińskich szpitali podpisali porozumienia ws. dołączenia do programu „Dom dla Absolwenta”.
O mieszkania z zasobów TBS będą mogli ubiegać się przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, jak też farmaceuci. Program ma na celu wszystkim zatrzymywać i pozyskiwać najmłodszych lekarzy - informuje Radio Szczecin.

Profesor Barbara Dołęgowska, prorektor ds. dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie ma nadzieję, że program będzie działał przez wiele lat, tak by pomógł zatrzymać w Szczecinie również najlepszych farmaceutów.

- Liczymy na to, że również nasi nowi absolwenci, którzy za sześć lat opuszczą naszą uczelnię, czyli farmaceuci wykształceni na nowym kierunku, będą chcieli pozostać w regionie i związać swoją karierę zawodową właśnie ze Szczecinem - przyznaje profesor Dołęgowska.

O mieszkanie mogą starać się absolwenci, którzy nie ukończyli 35. roku życia, nie mają własnych mieszkań w Szczecinie i tutaj płacą podatki. Miasto sfinansuje połowę wkładu własnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.