Świnoujście szuka partnera do PPP. Chcą mieć nową salę koncertową lub hotel

Świnoujście poszukuje partnera prywatnego, który w ramach PPP wybuduje i będzie prowadził wielofunkcyjne obiekty, na których mieszkańcy i turyści będą mogli spędzać czas wolny. Działka do zagospodarowania znajduje się w 200 metrów od plaży. Właśnie rozpoczął się dialog techniczny.
Świnoujście szuka partnera do PPP. Chcą mieć nową salę koncertową lub hotel
Świnoujście poszukuje partnera do PPP (fot. pixabay.com)

- Inwestycja ma być realizowana w dzielnicy nadmorskiej, przy ul. Uzdrowiskowej na działkach, które są własnością gminy – precyzuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Jest to miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie, znajdujące się w odległości ok. 200 m od plaży – informuje.

Jak zaznaczają urzędnicy, nowy obiekt w części miałby realizować zadania własne miasta, natomiast w pozostałym zakresie będzie mógł pełnić inne funkcje, dopuszczalne zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na tym terenie mogą znaleźć się np. kompleks hotelowo-rekreacyjny z urządzeniami rekreacji wodnej czy centrum konferencyjne czy sala koncertowa.

źródło: UM Świnoujście
źródło: UM Świnoujście

Docelowo do zagospodarowania jest łączna powierzchnia ok. 9,6284 ha. Wielkość budynków, jakie miałyby tam powstać to ok. 15-20 tys. m2. Świnoujście szacuje, że każdego roku w tym miejscu mogłoby wypoczywać co najmniej milion osób.

Miasto w czasie budowy nowych obiektów planuje też przedłużyć istniejącą promenadę. Do przebudowie odległość pomiędzy nowymi atrakcjami turystycznymi a nią wynosić będzie ok. 100 metrów. Zaś na sąsiednich działkach już powstają nowe hotele czy obiekty rekreacyjne.

Firmy zainteresowane udziałem w dialogu technicznym mogą zgłaszać się do 16 sierpnia 2017. Konieczne jest doświadczenie w budowaniu, zarządzaniu czy doradzaniu przy podobnych inwestycjach w ostatnich pięciu latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Od kiedy to, usługi noclegowe w postaci hotelu są zadaniem własnym gminy? Jakie to zadania własne gminy ma realizować hotel?

ekspert, 2017-07-14 08:04:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE