PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin zbuduje stadion za ćwierć miliarda złotych

  • pt    27 grudnia 2017 - 07:02
Szczecin zbuduje stadion za ćwierć miliarda złotych
Tak ma wyglądać nowy stadion w Szczecinie (fot.mat.prasowe)

Pogoń Szczecin do 2020 roku ma doczekać się nowoczesnego stadionu, który będzie wizytówką nie tylko klubu, ale i miasta. Koszt inwestycji to ok. 250 mln zł.
Stadion Pogoni Szczecin jest jednym z najbardziej przestarzałych w ekstraklasie. Jego oficjalna pojemność to nieco ponad 18 tysięcy miejsc, ale średnia frekwencja w tym sezonie wynosi 5 672. Wpływ mają na to nie tylko wyniki, ale i infrastruktura, która nie zachęcado przyjścia na mecz szczecińskiego klubu.

To ma się zmienić w ciągu trzech lat. Nowy stadion Pogoni ma kosztować 240 milionów złotych. W budżecie miasta na przyszły rok zarezerwowano na ten cel około 24 milionów.

- Nie ma powodów do niepokoju, bo budżet miasta nawet cztery razy w roku można nowelizować. W tej chwili chodzi o zabezpieczenie środków, które na pewno będą wydane, a jesteśmy przecież na etapie przed wyłonieniem wykonawcy inwestycji - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Pogoni, Jarosław Mroczek.

Oprócz stadionu powstaną nowe boiska treningowe, a także centrum szkolenia. Obiekt ma pomieścić około 20 tysięcy kibiców.

- Obiekt będzie oddawany do użytku sukcesywnie, dlatego kibice komfort oglądania meczu powinni odczuwać już wcześniej - dodał prezes szczecińskiego zespołu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.