Polityczne przepychanki po katastrofie na Zamku Książąt Pomorskich

Zarząd województwa zachodniopomorskiego wydał oświadczenie w związku ze sprawą osunięcia się filarów w skrzydle północnym Zamku Książąt Pomorskich. - Czynienie z katastrof, dramatycznych wypadków i zdarzeń wywoływanych siłami natury kwestii politycznej, jest skrajnie niegodne – czytamy w oświadczeniu.
Polityczne przepychanki po katastrofie na Zamku Książąt Pomorskich
Obecnie znane fakty wskazują na to, że dyrekcja zamku w czasie zdarzenia zareagowała właściwie (fot.zamekszczecin)

- Katastrofy, awarie, zdarzenia losowe zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać, zawsze jednak łączyły one ludzi w trosce i stanowiły okazję do refleksji. Refleksji tej, jak widać opozycji brak, nad czym należy ubolewać – piszą samorządowcy odnosząc się do krytyki pod ich adresem ze strony zachodniopomorskiego SLD i komentarzy w internecie.

Jak napisano w piśmie: - Osunięcie filarów w skrzydle północnym Zamku Książąt Pomorskich w głąb gruntu było zdarzeniem nagłym, powodowanym zgodnie z opiniami ekspertów zmieniającymi się uwarunkowaniami geologicznymi, najprawdopodobniej niszczącym działaniem wody gruntowej pod zamkiem. Było ono wstrząsem zarówno dla pracowników instytucji ZKP, jak i wszystkich, którym jej dobro leży na sercu.

Samorządowcy dodają, że za stan techniczny budynku w zakresie dających się przewidzieć okoliczności odpowiedzialny jest administrator terenu, czyli zamek. Do prokuratury należy stwierdzenie, czy w czasie eksploatacji doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości.

- Obecnie znane fakty wskazują na to, że dyrekcja zamku w czasie zdarzenia zareagowała właściwie, zabezpieczając zagrożony teren, dzięki czemu żaden człowiek nie został ranny czy wręcz nie stracił życia – czytamy.

- Dlatego wykorzystywanie przez opozycję tego dramatycznego wydarzenia, jako okazji do politycznych popisów oraz pognębienia dyrekcji zamku jest trudne do skomentowania. Wykorzystywanie katastrof, w szczególności powodowanych nieprzewidywalnym działaniem sił natury nie mieści się w żadnym katalogu dopuszczalnych norm, stanowiąc przykład wyjątkowej nieprzyzwoitości – stanowczo dodają samorządowcy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Polityczne przepychanki czy od początku ukrywanie faktu, że przeciążono całe skrzydło? Dziwne, że od pierwszych pęknięć "oni" już byli w 100% pewni, że to fundamenty a nie przeciążenie. O tarasie na siłę(!) nic nie mówiono. Ciekawe czemu skoro NIKT nie znał przyczyny. Zwykłe, celowe odwrac...anie uwagi od faktycznej przyczyny. Przepychanki polityczne? Tam o mało co nie zginęli ludzie! Jakie przepychanki polityczne?! rozwiń

Dawid, 2017-05-20 23:55:58 odpowiedz

a kto zabrał materiał z podłóg z korytarzy i hallu oraz schodów tam był marmur a wstawili jakis cegły zamiast tego podczas "remontu" skrzydła północnego tam gdzie wstawili windy zbudowlai taras zniszczyli szatnie , zlikwidowali toalety w piwnicy

jk, 2017-05-18 13:04:27 odpowiedz

a ja byłam w sobotę w Operze na Zamku. Sala była pełna i koncert był piękny.

malina, 2017-05-17 14:26:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE