PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin wymienia uliczne oświetlenie

  • JS    7 sierpnia 2017 - 21:58
Szczecin wymienia uliczne oświetlenie
(fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Energooszczędne, LED-owe oświetlenie pojawiło się na kolejnych szczecińskich ulicach. Łącznie zainstalowano 32 latarnie, ale to nie koniec.
Właśnie zakończyły się kolejne montaże nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia w różnych punktach miasta. Sześć takich latarni ustawiono na ul. Rapackiego (Niebuszewo), na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Warcisława. Inwestycja została zakończona i odebrana w piątek (4 sierpnia). Budowa oświetlenia kosztowała 90 174,99 zł brutto, a wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „VOTUM”.

Tego samego dnia zakończono również prace na ul. Rugiańskiej (Drzetowo-Grabowo), gdzie zmodernizowano oświetlenie na odcinku między ul. Pawła Stalmacha a ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Koszt inwestycji wyniósł 88 898,83 zł brutto. Ulicę rozjaśniło 8 opraw wykorzystujących technologię LED.

Lada dzień w tej okolicy odbędą się odbiory następnych latarni – na ul. Ceglanej i Miedzianej, gdzie łącznie powstanie 18 punktów. A niebawem przekazany zostanie kolejny plac budowy, tym razem w Podjuchach, gdzie w ciągu ulic: Piwna/Lechicka/Zamieć przewidziano 20 lamp. Tutaj wykonawca będzie miał 70 dni na zakończenie prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Monika, 2017-08-23 11:41:52

    No i pięknie :) Oświetlenie LED jest w tej chwili najbardziej opłacalne. Sama mam oprawy LED od firmy Klusdesign.pl Na ich stronie można znaleźć ciekawe inspiracje dotyczące takiego oświetlenia.