PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg: Szpital z kolejną dotacją od samorządu województwa

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 13:28
Kołobrzeg: Szpital z kolejną dotacją od samorządu województwa
W 2018 r. zaadaptowane i przystosowane do aktualnych wymogów zostaną kolejne pomieszczenia na wysokim parterze budynku D w szpitalu. (fot.wzp.pl)

600 tys. zł przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego na trzeci, ostatni etap modernizacji Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu.
W 2018 r. zaadaptowane i przystosowane do aktualnych wymogów zostaną kolejne pomieszczenia na wysokim parterze budynku D w szpitalu. Tu swoje miejsce znajdą: pracownia elektrokardiograficzna i pracownia prób wysiłkowych, pracownia elektroencefalografii oraz poradnia neurologiczna.  

- Do tej pory te pracownie znajdowały się w bardzo wysłużonych pomieszczeniach, zupełnie wyeksploatowanych. Dzięki modernizacji, z dołu zostaną przeniesione do zespołu pracowni. W tych zwolnionych pomieszczeniach docelowo powstaną inne medyczne komórki - powiedziała rzeczniczka szpitala w Kołobrzegu Magdalena Mazur. 

Inwestycję, stanowiącą ostatni, trzeci etap modernizacji, prawie w całości sfinansuje Urząd Marszałkowski WZ. Do 600 tys. zł. dotacji, szpital z własnego budżetu dołoży ok. 30 tys. zł. W ramach tego przedsięwzięcia, oprócz remontu pomieszczeń, kupione zostanie wyposażenie i drobny sprzęt medyczny do szpitalnych oddziałów. - Jaki to będzie sprzęt, zależy od tego, ile pieniędzy nam zostanie po przeprowadzonym remoncie - dodała Mazur. 

Modernizacja Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych kołobrzeskiego szpitala jest niezbędna, by placówka mogła rozpocząć unijny projekt w połowie 2018 r. - Będziemy tworzyć Centrum Diagnostyczno-Obrazowe, remontować laboratoria, centralną sterylizatornię i izbę przyjęć - poinformowała. 

Podczas dwóch poprzednich etapów przebudowy, prowadzonych w latach 2015-2017, wykonany został najpierw remont w ośmiu poradniach, w tym chirurgicznej, urologicznej, onkologicznej, endokrynologicznej, gruźlicy i chorób płuc, ortopedycznej. Następnie przebudowano pracownię i poradnię okulistyczną, a dzięki dodatkowym pieniądzom z samorządu województwa zakupiono echokardiograf, ultrasonograf oraz ultrasonograf ginekologiczny. Do zrealizowanych inwestycji UMWZ dołożył 2 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.