PARTNER PORTALU
  • BGK

Agnieszka Wróblewska nowym komisarzem w Ostrowicach

  • TK    12 marca 2018 - 15:42
Agnieszka Wróblewska nowym komisarzem w Ostrowicach
Agnieszka Wróblewska została nowym komisarzem wyborczym w Ostrowicach (fot. facebook/Prawo i Sprawiedliwość - powiat drawski)

Agnieszka Wróblewska została nowym komisarzem rządowym w gminie Ostrowice. Do tej pory funkcje tę pełnił Marek Kukie. Zarząd komisaryczny został wprowadzony przez ogromne długi jednostki. Obecnie sięgają kwoty 43 mln zł.
Nominację nowej komisarz rządowej wręczył Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który był w Ostrowicach z okazji Dnia Sołtysa.

Jak informują lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości,  Agnieszka Wróblewska to specjalista w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Centrum Kształcenia Kadr Menadżerskich oraz Uniwersytetu Szczecińskiego na wydziale Prawa i Administracji.

Komisarz rządowy został wprowadzony w Ostrowicach przez długi, zaciągnięte w instytucjach parabankowych zobowiązania finansowe. Obecnie gmina jest zadłużona na około 43 mln zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już były wójt oraz skarbnik gminy.

W październiku 2016 r. komisarzem rządowym został Marek Kukie. Nie spełnił jednak oczekiwań mieszkańców. Wtedy długi gminy były na poziomie 35 mln zł. 

MSWiA zaleciło likwidację zadłużonych Ostrowic i włączenie ich obszaru do gminy Drawsko Pomorskie. Władzie Drawska byłyby skłonne przystać na połączenie pod warunkiem, że długi Ostrowic zostaną wcześniej spłacone. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.