PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje Miejskie Stadion w Szczecinie bez prezesa. Zdzisław Zygmunt odwołany

  • MIW    9 lutego 2018 - 17:50
Inwestycje Miejskie Stadion w Szczecinie bez prezesa. Zdzisław Zygmunt odwołany
Szczeciński stadion miejski po przebudowie ma być gotowy w roku 2020. (mat. UM Szczecin)

Zdzisław Zygmunt nie jest już prezesem spółki Inwestycje Miejskie Stadion w Szczecinie. W czwartek (8 lutego), po zaledwie czterech miesiącach pracy, został odwołany z tej funkcji przez Radę Nadzorczą, która uznała dotychczasowe tempo realizacji inwestycji za „niesatysfakcjonujące” .
- Jednocześnie Rada Nadzorcza, biorąc pod uwagę brak osób upoważnionych do reprezentowania spółki, zwróciła się do Zgromadzenia Wspólników o wyrażenie zgody na powołanie nowego prezesa zarządu na okres przejściowy do zakończenia postępowania kwalifikacyjnego – przyznaje Urząd Miasta.

Przekonuje zarazem, że odwołanie prezesa „nie ma wpływu na cele i działania spółki”, a sama zmiana „dokonana na tym etapie inwestycji ma na celu zminimalizowanie wszelkich zagrożeń dotyczących harmonogramu prac”.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem szczeciński stadion miejski po przebudowie ma być gotowy w roku 2020. W ramach inwestycji - oprócz samego stadionu - powstaną nowe boiska treningowe, a także centrum szkolenia. Obiekt ma pomieścić około 20 tysięcy kibiców.

Zobacz: Tak będzie wyglądał stadion w Szczecinie

Szczeciński ratusz informuje, że 16 stycznia zostało wydane pozwolenie na przebudowę Stadionu Miejskiego. Podkreśla, że na końcowym etapie opracowania znajduje się projekt Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży (dokumentacja powstaje na zlecenie klubu Pogoń Szczecin). Po dopełnieniu wszelkich formalności w lipcu ma zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji, która połączy ww. zadania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.