PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny oskarżony o rozsmarowanie pizzy na twarzy przechodnia

  • PAP/AT    2 lutego 2018 - 09:39
Radny oskarżony o rozsmarowanie  pizzy na twarzy przechodnia
Radny uderzył przechodnia pizzą (fot.pixabay.com)

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie uderzenia przechodnia kawałkiem pizzy. Pizzę rozsmarował na twarzy przechodnia radny powiatowy.
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie uderzenia kawałkiem pizzy przechodnia podczas zeszłorocznej manifestacji Łańcuch Światła w Gryfinie (Zachodniopomorskie).

"Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono, że 24 lipca 2017 r. dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego w ten sposób, że wyjął z opakowania pizzę, którą oskarżony niósł, a następnie tą pizzą dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego mężczyzny" - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Dodała, że oskarżonemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Do zdarzenia doszło podczas manifestacji Łańcuch Światła w Gryfinie. Przez grupę pikietujących przed Sądem Rejonowym przechodził mężczyzna z opakowaniem pizzy. Po wymianie kilku uwag między demonstrantami a mężczyzną radny powiatowy Marek B. (w 2014 r. startował do wyborów z listy Platformy Obywatelskiej jako kandydat niezależny) wyjął pizzę z pudełka i rozsmarował mężczyźnie na twarzy. Film z zajścia opublikował lokalny portal internetowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.