PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż miejska uczy seniorów pierwszej pomocy

  • JS    10 kwietnia 2018 - 22:47
Straż miejska uczy seniorów pierwszej pomocy
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowym postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu (fot. UM Szczecin)

10 kwietnia w siedzibie Straży Miejskiej Szczecin odbyło się spotkanie z członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowym postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Zajęcia dla seniorów poprowadzili strażnicy miejscy, jeden z nich do niedawna był ratownikiem medycznym, strażniczka z kolei posiada uprawnienia instruktorskie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

- Omówione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadkach takich,  jak: cukrzyca, udar, zawał serca zasłabnięcie, omdlenie, oparzenia, zranienia, złamania kończyn, ataki padaczkowe – informuje st. inspektor Joanna Wojtach, Rzecznik SM Szczecin. - Są to najczęściej występujące przypadki chorób, zagrożeń życia i zdrowia, na jakie narażone są osoby starsze.

Dodatkowo seniorzy zostali zapoznani z możliwościami zastosowania defibrylatora AED ( 5 takich urządzeń jest do dyspozycji strażników miejskich zarówno na Komendzie, jak i w oddziałach terenowych SM).

- Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne: bardzo chętnie nasi goście ze Związku Emerytów i Rencistów wykonywali ćwiczenia na fantomie, ucząc się zasad przeprowadzania resuscytacji, opatrywania ran, unieruchamiania kończyn, udzielania pomocy w przypadku ataków cukrzycowych i epileptycznych – mówi Joanna - Już są chętni seniorzy na kolejne szkolenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Tewa, 2018-04-11 08:38:26

    Ładnie to wszystko wygląda ale jak to można załatwić skoro informacje na dany temat są w ostatnim momencie gdy miejsc na danych szkoleniachbbrak albo szkolenia czy imprezy są bez płatne tylko na cegiełkę trzeba dać a przy dzisiejszych dochodach niekarzdego stać Albo informacja na ostatnią chwilę. ...  rozwiń