PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasz Hinc nowym wojewodą zachodniopomorskim

  • PAP / TK    5 marca 2018 - 10:14
Tomasz Hinc nowym wojewodą zachodniopomorskim
Tomaz Hinc został nowym wojewodą zachodniopomorskim (Fot. lotto.pl)

Tomasz Hinc został nowym wojewodą zachodniopomorskim. Wakat na stanowisku był od miesiąca, kiedy dotychczasowy wojewoda Krzysztof Kozłowski został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji.
Decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o powołaniu Tomasza Hinca na wojewodę ogłosił w poniedziałek podczas uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Kiedy padła propozycja, aby został wojewodą, Tomasz Hinc zgodził się natychmiast. To pokazuje, jak >sformatowany< - w dobrym znaczeniu tego słowa - jak pro-państwowy jest Tomasz Hinc" - podkreślił Brudziński.

Dodał, że "klasę człowieka" i "skalę jego odpowiedzialności" pokazuje fakt, że Hinc zanim objął stanowisko wojewody, chciał "zamknąć procesy, które prowadził w Grupie Azoty".

"W osobie nowego wojewody, w osobie Tomasza Hinca, Urząd Wojewódzki, samorządowcy (…) będą mieli partnera do tego, żeby nasza ziemia, ziemia zachodniopomorska rozwijała się w dobrym kierunku" - podkreślił szef MSWiA.

Nowy wojewoda podziękował za okazane mu zaufanie. "To dla mnie ogromny honor i zaszczyt, ale też poczucie odpowiedzialności za wspólnotę liczącą milion 700 tys. mieszkańców" - powiedział Hinc.

Dodał, że chciałby w najbliższym czasie odwiedzić samorządowców w całym województwie, a także spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za inwestycje w regionie.

Wojewoda zapowiedział, że będzie kontynuował i nadzorował inwestycje. Podkreślił znaczenie budowy dróg S3, S6 oraz planowanych S10 i S11, a także m.in. rozbudowy gazoportu w Świnoujściu, pogłębienie toru wodnego Odry i odbudowy przemysłu stoczniowego.

Tomasz Hinc urodził się w 1974 r. w Szczecinie. W 1998 r. ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Był managerem oraz wykładał w szczecińskich szkołach wyższych w latach 1997-2007.

Od 2007 r. był doradcą zarządu w Totalizatorze Sportowym w Warszawie, następnie dyrektorem oddziału w Szczecinie, od 2008 r. w Zielonej Górze i od 2013 r. w Koszalinie. Od 2016 r. był wiceprezesem zarządu Grupy Azoty. W poniedziałek rano spółka poinformowała, że Hinc złożył rezygnację ze stanowiska.

Od 2006 r. był szczecińskim radnym miejskim PiS, a od 2014 r. wiceprzewodniczącym rady miasta. Jest członkiem PiS od 2002 r.

Przez 14 lat czynnie uprawiał piłkę ręczną w szczecińskich klubach. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Urząd wojewody zachodniopomorskiego był wolny od stycznia, kiedy Krzysztof Kozłowski został wiceministrem MSWiA. Negocjacje dotyczące jego następcy trwały ponad miesiąc.

Nazwisko Tomasza Hinca początkowo nie pojawiało się w doniesieniach, dotyczących kandydatów na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego. Wcześniej na giełdzie nazwisk byli m.in. Kazimierz Drzazga, Zbigniew Bogucki czy Marcin Pawlicki. Wśród innych kandydatów wymieniano jeszcze radnych miejskich PiS: Marka Duklanowskiego i Rafała Niburskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.