PARTNER PORTALU
  • BGK

Troje kandydatów na urząd prezydenta Stargardu

  • PAP/JS    18 marca 2017 - 12:25
Troje kandydatów na urząd prezydenta Stargardu
Przedterminowe wybory odbędą się 9 kwietnia. (fot. ma. MSWiA)

Troje kandydatów będzie ubiegało się o urząd prezydenta Stargardu (Zachodniopomorskie).
• Przedterminowe wybory odbędą się 9 kwietnia.

• Są one konieczne po śmierci poprzedniego włodarza miasta Sławomira Pajora.

• Kandydatką PO jest stargardzianka Zofia Ławrynowicz, kandydatem PiS został Ireneusz Rogowski.

• O fotel prezydenta powalczy również  Rafał Zając, którego popiera stowarzyszenie Stargard XXI, Liga Powiatu Stargardzkiego oraz Nowoczesna i NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej jest stargardzianka Zofia Ławrynowicz, z wykształcenia nauczycielka. W 2006 r. została radną miasta w Stargardzie. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO. Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., a w roku następnym nie uzyskała poselskiej reelekcji. Obecnie pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie.

O fotel prezydenta miasta powalczy też Ireneusz Rogowski, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach uzyskał on wsparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rogowski urodził się w Stargardzie, ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Był radnym miejskim oraz powiatowym w Stargardzie, a także członkiem zarządu powiatu stargardzkiego. Delegat w Euroregionie Pomerania. Od jesieni 2014 r. pełni funkcję starosty stargardzkiego.

Trzecim kandydatem jest Rafał Zając, którego popiera stowarzyszenie Stargard XXI oraz Liga Powiatu Stargardzkiego. Ma on również poparcie Nowoczesnej oraz NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego. Zając jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji szczecińskiego uniwersytetu. W 2001 r. został naczelnikiem wydziału spraw społecznych w stargardzkim magistracie. Od 2006 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Stargardu.

Z ubiegania się o urząd prezydenta miasta zrezygnował Amadou Sy, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poparł on kandydaturę Rafała Zająca.

Do czasu wyłonienia nowego prezydenta Stargardu jego funkcję pełni Paweł Bakun.

Sławomir Pajor, który był prezydentem Stargardu od 2002 r., zmarł nagle w swoim domu 18 stycznia br. Miał 58 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • miłośnikmiasta, 2017-03-18 14:38:45

    Komentarze będą na krótko przed "wyborami" a jeszcze więcej po. Ta pani co kandyduje, to już nie raz próbowała się wysoko wywindować. Lecz kiedy jednak udało się jej w końcu zostać posłem na Sejm RP, to dla regionu szczecińskiego a szczególnie dla Stargardu, NICZYM SIĘ NIE WYKAZAŁA tyl...ko mieszała w diabelskim kotle władzy i polityki. Uważam, że kandydujący Panowie mają bardzo duże szanse na ten zaszczyt. My, mieszkańcy tego przeuroczego i pięknego miasta nad Iną koło jeziora Miedwie, nie chcemy w Stargardzie, drugiej Hanny Gronkiewicz Walz.  rozwiń