PARTNER PORTALU
  • BGK

Dni Skandynawskie w Szczecinie pod hasłem "Energia inteligentnych miast"

  • PAP/JS    20 marca 2017 - 21:49
Dni Skandynawskie w Szczecinie pod hasłem "Energia inteligentnych miast"
Szczecin (fot.wikipedia.org/Mateusz War)

Energia inteligentnych miast - to hasło przewodnie Dni Skandynawskich, które po raz czwarty odbędą się w Szczecinie.
• Dni Skandynawskie rozpocznie konferencja, podczas której zaplanowano dyskusje poświęcone inteligentnemu zarządzaniu miastem, transportowi miejskiemu, kreowaniu przestrzeni publicznej oraz edukacji.

• Prezydent Krzystek podkreślił, że udział w wydarzeniu zapowiedzieli ambasadorowie wszystkich krajów Skandynawskich.

• Podczas wydarzenia zaplanowano bogaty program wydarzeń kulturalnych, wśród których znalazły się koncerty, wykłady, pokazy filmów oraz atrakcje przygotowane dla najmłodszych.

"Dni Skandynawskie to czas spotkania pomiędzy biznesem, samorządami, uczniami szkół, ludźmi, którzy zajmują się kulturą oraz organizacjami pozarządowymi" - powiedział podczas konferencji prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

"Wydarzenie rozpocznie się 30 marca od konferencji biznesowej, na którą zgłosiło się ponad 100 firm zarówno z Polski, jak i zza granicy. Z myślą o przedsiębiorcach przygotowano giełdę Business to Business, która pomoże nawiązać kontakty między nimi" - dodał. Podczas konferencji zaplanowano dyskusje poświęcone inteligentnemu zarządzaniu miastem, transportowi miejskiemu, kreowaniu przestrzeni publicznej oraz edukacji.

Prezydent Krzystek podkreślił, że udział w wydarzeniu zapowiedzieli ambasadorowie wszystkich krajów Skandynawskich. Dodał, że partnerem strategicznym tegorocznej edycji jest Republika Finlandii, która w tym roku obchodzi 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

"W przeszłości Finlandia kojarzyła się z sauną, Sibeliusem oraz sisu, czyli kozłem, co oddawało charakter narodu. Dziś Finlandia to nowe technologie, innowacyjność, przedsięwzięcia proekologiczne" - powiedział konsul honorowy Finlandii w Szczecinie Adolf Wysocki. Dodał, że wiele wspólnych inicjatyw łączy Polaków z Finami - m.in. kilkanaście przedsięwzięć biznesowych, jakie są realizowane na Pomorzu Zachodnim, oraz wspólna ochrona Morza Bałtyckiego.

W przededniu Dni Skandynawskich, 29 marca, zostanie otworzony konsulat honorowy Królestwa Szwecji w Szczecinie.

Dni Skandynawskie to również bogaty program wydarzeń kulturalnych, wśród których znalazły się koncerty, wykłady, pokazy filmów oraz atrakcje przygotowane dla najmłodszych. Podczas międzynarodowego festiwalu Me.Ba. słuchacze będą mogli usłyszeć jazz w wydaniu skandynawskich artystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wiking, 2017-03-22 08:31:07

    A jak już się łyknie trochę Skandynawii "na sucho" pozostanie nam tylko kupienie biletu na Unity Line i sprawdzenie wszystkiego w praktyce ;)