PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Akt oskarżenie przeciwko parze, która uprowadziła 12-latkę

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 12:03
Szczecin. Akt oskarżenie przeciwko parze, która uprowadziła 12-latkę
Według ustaleń śledczych sprawcy uprowadzili dziewczynkę 3 marcu wieczorem w Golczewie. Fot. Shutterstock.com

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi D.i Elżbiecie B., którzy są podejrzani o uprowadzenie 12-letniej dziewczynki w Golczewie - poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura okręgowa.
Według ustaleń śledczych sprawcy uprowadzili dziewczynkę 3 marcu wieczorem w Golczewie.

Podejrzany mężczyzna miał złapać dziewczynkę, obezwładnić i wepchnąć do samochodu. Dwunastolatka była przetrzymywana w aucie przez kilka godzin. W poszukiwaniach Amelii brało udział około 350 policjantów, użyto także śmigłowca. Dziewczynkę w samochodzie znaleźli w nocy funkcjonariusze, którzy wracali ze szkolenia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Ryszard D. i Elżbieta B. zostali zatrzymani rano 4 marca.

Mężczyzna niedawno został przedterminowo zwolniony z więzienia. Odsiadywał karę 9 lat więzienia za brutalne pobicie innej 10-letniej dziewczynki. Choć najpierw sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku, Sąd Apelacyjny w Szczecinie udzielił mężczyźnie takiego zwolnienia. SA tłumaczył swą decyzję tym, że zachowanie skazanego się poprawiało. Elżbieta B. nie była wcześniej karana.

Teraz za zarzucone im czyny grozi od 3 do 15 lat kara pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.