Partner portalu

Saperzy zabrali niewybuchy z plaży w Mielnie

Saperzy z jednostki w Złocieńcu zabrali niewybuchy, które morze odkryło na plaży w Mielnie. Dwa zostaną zdetonowane, a trzecie znalezisko okazało się pustym celem pływającym – powiedział komendant Straży Miejskiej w Mielnie Mirosław Słomiński.

Znalezione niewybuchy na plaży w Mielnie, na odcinku kilkuset metrów między kanałem jamneńskim a Łazami, zostały zabrane przez saperów z jednostki w Złocieńcu. Zostaną zdetonowane, prawdopodobnie na poligonie drawskim.

- To były dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. Trzecie znalezisko okazało się metalowym, pustym celem pływający - powiedział komendant mieleńskiej straży miejskiej, która wraz z policją zabezpieczała znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Nie została zarządzona ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Pierwszy z niewybuchów został zauważony przez przypadkowego spacerowicza już w środę. Zaalarmował straż miejską, ale ze względu na sztorm, jak mówił Słomiński, "nie było szans na to, by dostać się do znaleziska". W czwartek rano ten sam spacerowicz poinformował o kolejnych pozostałościach powojennych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!