Partner portalu

Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę i młodnieją

Najnowsze dane odnoszące się do rozwoju WOT, 3 kwietnia 2019 r. przedstawił gen. dyw. Wiesław Kukuła podczas posiedzenia Podkomisji Stałej ds. Społecznych w Wojsku. Tematem spotkania była informacja MON na temat stanu realizacji planu w zakresie liczebności Wojsk Obrony Terytorialnej w 2019 roku.
 • Wojska Obrony Terytorialnej liczą dziś 19 504 żołnierzy, z czego żołnierzy OT jest 16 404, pozostali żołnierze WOT to zawodowcy. W połowie maja ich liczebność ma przekroczyć 20 tys. żołnierzy.
 • Ubiegły rok zakończono ukompletowaniem WOT na poziomie 17 tys. przy czym ponad 2900 stanowisk przeznaczono dla żołnierzy zawodowych. Żołnierzy WOT było ponad 14 tys.
 • Do kwietnia 2019 r. 6 tys. osiemnastolatków, to jest ok. 70 proc. kandydatów którzy stanęli do kwalifikacji, złożyło wnioski o powołanie do służby w WOT.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE105

 • Tac_Wolf 2022-12-05 09:10:35
  WOT - żołnierze, którzy wrócili po latach służby i mają doświadczenie nic nie mogą, Ci którzy z wojskiem nie mają nic wspólnego ale mają studia zostają instruktorami nie potrafiącymi absolutnie nic. Chcesz coś więcej? A po co ,dlaczego. Żarty ,żarty i nic więcej. Jak zawsze od początku - po znajomoś...ci i po protekcji. Komuna i propaganda cały czas. A tupanie i regulaminy są głównie - może raz na jakiś czas ćwiczenia. Prawda jest taka, że WOT to loteria gdzie i dobrze trafisz. W wojsku potrzebni są ludzie znający temat i wyszkoleni , po misjach a nie jakiś tam porucznik co zrobił dyplom na UW po filologi. Syf i będzie syf. Od tylu lat się nie zmieniło i teraz się nie zmieni.  rozwiń
 • (...) 2022-11-20 18:30:17
  (...) cwele nic nie robią
 • Mega Fi..t 2022-11-17 10:35:08
  Byłem w tym super wot 4 lata. Sztuka i propaganda niesamowita. I podziękowałem. To samo normalna armia hahaha. Oczywiście najeżysz się jak kot i zaczniesz pisać że nas szkoła Mzsy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!