Partnerzy portalu

1345,95 zł dla gmin i powiatów na nagrodę dla nauczycieli. Mamy potwierdzenie MEiN

1345,95 zł dla gmin i powiatów na nagrodę dla nauczycieli. Mamy potwierdzenie MEiN
Samorządy nie mogą już mieć wątpliwości - są pieniądze na wypłatę pełnej kwoty nagrody specjalnej (fot. shutterstock)
Ministerstwo Edukacji i Nauki potwierdza - na konta samorządów wpłynie dokładnie 1345,95 zł na każdego nauczyciela uprawnionego do nagrody specjalnej.

PortalSamorzadowy.pl otrzymał od MEiN oficjalne potwierdzenie kwoty, jaką będą miały do dyspozycji jednostki samorządu terytorialnego w celu realizacji wypłaty nagrody specjalnej z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

MEiN szczegółowo wyliczyło kwotę, jaka trafi do samorządów

- Do jednostek samorządu terytorialnego będą przekazywane środki na każdego nauczyciela uprawnionego do otrzymania nagrody w wysokości 1345,95 zł - poinformowała nas Adrianna Całus-Polak, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wskazała jednocześnie, że wysokość środków na realizację tego zadania obliczona została na podstawie wysokości nagrody, tj. 1125 zł (brutto), z dodatkowym uwzględnieniem pochodnych od wynagrodzeń finansowanych po stronie pracodawcy w wysokości 19,64 proc., tj. 220,95 zł.

Zatem wszystko jest już jasne, a sygnalizowane przez samorządowców niebezpieczeństwo, że będą musieli dopłacić do zadania, żeby wypłacić nauczycielom obiecaną nagrodę w wysokości 900 zł na rękę lub potraktować kwotę 1125 zł jako wyjściową dla pracodawcy i wpłacić ją w wysokości tylko nieco przewyższającej 750 zł, stały się bezpodstawne.

Nagroda dla jest wszystkich nauczycieli, ale jest wyjątek

W informacji, jaką otrzymaliśmy, rzecznik MEiN przypomina, że zgodnie z przepisami art. 92a Karty Nauczyciela nagroda specjalna ma być wypłacona nauczycielom przez pracodawców w terminie do 14 października 2023 r.

Warto też wspomnieć, że nagroda specjalna zostanie wypłacona wszystkim nauczycielom, którzy w dniu 20 września będą pozostawać w stosunku pracy w szkole. Nie będzie ona jednak przysługiwała tym osobom, które od 1 września 2023 r. do 20 września 2023 r. przebywają nieprzerwanie na urlopie bezpłatnym.

TAGI
KOMENTARZE71

  • fala 2023-09-27 13:29:45
    Może....ale sprzątać może każdy kto dostanie wiadro i mopa a nauczycielem nie może być każdy. To jest ta subtelna różnica. Ponadto proszę nie mylić godzin tablicowych z godzinami pracy nauczyciela. Jeśli ktoś chce według kodeksu pracy to niech tak będzie ...czyli nauczyciel ma tyle urlopu co przysłu...guje w kodeksie ale ...kiedy chce i kiedy potrzebuje. Nie wtedy kiedy uczeń ma wolne. Wszystkie rady, zebrania z rodzicami, szkolenia niech się odbywają w czasie pracy od 8 do 16 jak w korporacji. Szkolenia w trakacie dnia do 16 i szkolenia wyjazdowe dla nauczyciela . Natomiast wszystko co po 16 to nadgodziny. Natomiast jeśli taka wola społeczna uczeń niech się do tego kodeksu tez dostosuje.  rozwiń
  • K 2023-09-20 14:02:26
    Do m: jasno jest napisane, że nagrodę otrzymają nauczyciele, którzy na dzień 20 września pozostawać będą w stosunku pracy.
  • m 2023-09-19 11:02:49
    Będę zatrudniona od 21 września 2023 r. czy też należy mi się nagroda?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!