Partnerzy portalu

150 mln na żłobki i kluby dziecięce

150 mln na żłobki i kluby dziecięce
Adobe Stock
Gminy mogą otrzymać nawet 150 mln zł na żłobki oraz kluby dziecięce w ramach konkursu „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”.

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs pt. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego” na składanie wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj też: Jaśniej i prościej o żłobkach

Na finansowe wsparcie mogą liczyć działania wspierające powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci: tworzenie i funkcjonowanie żłobków oraz klubów dziecięcych, a także działalność dziennego opiekuna.

Na realizację projektów wyłonionych do realizacji w ramach konkursu dostępna jest kwota 150 mln zł. Ponadto, w ramach Działania 1.5 wymagane jest wniesienie wkładu własnego w wysokości 15 proc. wartości projektu.

O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, z wyjątkiem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektu należy składać osobiście lub pocztą kurierską w siedzibie Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 20 lutego 2012 r. do dnia 17 kwietnia 2012 r.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!